Hub Boesten - Torrenierie-Landschaft
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Jahr | 1923 |
Technik | Radierung |
Stil | Realistisch |
Thema | Blick auf den Hafen |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 54 x 73 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 75 x 96 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Een zeer grote ingelijste ets uit 1923 van de Nederlandse kunstenaar Aart Bijl (1885-1962).
-Gesigneerd, gedateerd en getiteld met potlood. Ook staat middenonder met potlood geschreven: “Druk van den etser”. Oplage onbekend.
-Ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 75 x 96 cm. Beeld, 54 x 73 cm.
-Herkomst: De ets was eigendom van de familie C. van Stolk (staat vermeld op de achterkant van het werk).
-Conditie: In goede staat met ouderdomssporen. De ingelijste ets is in de linkerbovenhoek iets naar beneden gezakt, waardoor het werk daar enigszins ‘gebobbeld’ is (zie de 5e foto). De kartonnen achterplaat heeft (vocht)vlekken. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
AART BIJL, geboren Rotterdam 7-4-1885 en overleden 16-1-1962 in Den Haag, etser, graficus, schilder, tekenaar en leraar.
Opleiding: Academie voor Beeldende Kunsten (Rotterdam). Leerling van Alexander Henri, Robert van Maasdijk en Ferdinand Oldewelt.
Vanaf 1932 was hij leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten Rotterdam. Leraar van o.a. Cees Broerse, Henk Fortuin, (1916-2007), Kees Franse, Anthonius Josephus Adrianus Hermans, Henri Hoogeweegen, Henri Willem van Meines en Joop Molenaar.
Onderwerpen: havengezichten , scheepsafbeeldingen en landschappen.
De Rotterdamse Haven was een blijvende bron van
inspiratie voor Aart Bijl. De tijd waarin hij het meeste werk maakte, was de
periode van 1917 tot 1940, tussen de twee Wereldoorlogen. Het was de tijd
waarin het grote zeilschip geleidelijk aan werd vervangen door schepen met een
motor. Naast de grote zeilschepen in zijn tijd, tekende Aart Bijl het laden en
lossen in de haven en de schepen die de plaats van de zeilschepen in gingen
nemen. Hij tekende naar de werkelijkheid.
(Bron: Wikipedia e.a.)
Afhandeling:
Let op A.U.B.:
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Zustand | |
Zustand | Gut |
In goede staat met ouderdomssporen. De ingelijste ets is in de linkerbovenhoek iets naar beneden gezakt, waardoor het werk daar enigszins ‘gebobbeld’ is (zie de 5e foto). De kartonnen achterplaat heeft (vocht)vlekken. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. | |
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 30-9-2019 um 0:02 |
Endzeit | 15-10-2019 um 19:50 |