Peter Klashorst - Acryl auf Leinwand, MAXIMA – 120 x 85 cm – 2017
Philippe de Cantillon - Schloss Heeze (Vergnügungen von Brabant [1757])
Keramiekfabriek Velsen - Rote Vase mit Blumendekor
Art des Kunstwerks | Zeichnung / Aquarell |
Technik | Gouache |
Stil | Surrealistisch |
Thema | Figuren |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 14 x 14 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 30.5 x 25.5 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Een prachtig kunstwerk (gouache) van de Nederlandse kunstenares Ans Wortel (1929-1996). Titel: "Op weg met degene die ons 'n stralende hemel belooft," Met aluminium lijst. Gesigneerd links boven. Het kunstwerk is te bezichtigen bij Kunsthandel Martins anno 2018 (2e Exloermond) en wordt geleverd met een echtheidscertificaat.
Info: Ans Wortel, schilder, graficus, tekenaar, schrijfster. Geboren te Alkmaar in 1929, overleden te Hilvarenbeek in 1996. Ans Wortel was als kunstenares autodidact en had vanaf 1960 regelmatig exposities. Haar werk bestaat uit tekeningen, collages, etsen, gouaches en schilderijen, maar voornamelijk gemengde technieken. Sinds de zestiger jaren neemt Ans Wortel een volstrekt eigen plaats in binnen de na- oorlogse schilderkunst. Als vrouw, moeder en kunstenares had zij een hoop, vaak heftige, levenservaringen die een onuitputtelijke bron van inspiratie vormde voor haar werk. Met name gevoelens als liefde, geborgenheid, dromen, angsten, de groei van het kind naar de volwassenheid en moeder-kind relaties heeft Ans Wortel op een zeer goede manier weten te verbeelden in haar werk. De voorstellingen die Wortel maakte bestaan uit menselijke figuren, die elkaar zoeken, omarmen of elkaar juist afstoten. Een belangrijke rol spelen steeds de ogen, handen en het gelaat. De figuren in haar werk lijken te zweven in niet nader gedefinieerde ruimten. Wortels werk wekt vaak associaties op met het heelal door de aanduiding van maan en sterren, de contouren van de aardbol of horizon. Soms is er sprake van een surrealistisch aandoend landschap, koel en verlaten, waarin de figuren aan hun lot zijn overgelaten.Ook heeft Ans Wortel een aantal bundels en een biografie geschreven. Prijzen: Eerste prijs op de Biënnale de la jeunesse te Parijs.
Herkomst: Collectie Kunsthandel Martins anno 2018 (Nederland)
Zustand | |||
Zustand | Gut | ||
Algemeen in een goede staat. | |||
Sendung | |||
Abholen | Die Arbeit kann vor Ort abgeholt werden. Als Käufer müssen Sie Ihr eigenes Verpackungsmaterial mitbringen. Der Standort ist: Tweede exloermond, Niederlande | ||
Senden | Paketpost | ||
Preis | Bis zu 5 kg.
Ort des Objekts | Tweede Exloermond, Niederlande |
Startzeit | 17-2-2019 um 10:12 |
Endzeit | 3-3-2019 um 19:40 |