Monica van Dael - Steinstatue: Darstellung eines Liebespaares, ruhend auf einem rechteckigen Sockel
Eric van Solm - 'Gemeinschaft'
Elly du Clou-Bruggeman - Teamarbeit - Bronzeskulptur
Klaas van den Berg - Als Pionier
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Technik | Handkoloriert |
Träger | Geschöpftes Papier - Büttenpapier |
Gerahmt | Gerahmt |
Maße | 41 x 50 cm (h x b) |
inkl. Rahmen | 52.5 x 72.5 cm (h x b) |
Signiert | Hand signiert |
Auflage | Nr 34 van 65 exemplaren. |
Een grote ingelijste en met de hand ingekleurde ets uit ca 1975 van de Nederlandse kunstenares Ans Wortel (1929-1996).
-Gesigneerd en genummerd met potlood. Jaartal onbekend.
-Met de tekst aan de bovenrand: “Woon in de zon zolang je kunt, want zodra je eruit stapt kun je hem niet meer pakken…”.
-Ingelijst in een houten 'Barth'-lijst met passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 52,5 x 72,5 cm. Beeld, 41 x 50 cm.
-Conditie: In goede staat. Het papier heeft een slijtplekje linksboven (bij het woord ‘zon’) en heeft een (gerestaureerd) scheurtje aan de rechterrand (zie de 14e foto).
Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenares:
Ans (Anna Maria) Wortel (Alkmaar, 18 oktober 1929 - Hilvarenbeek, 4 december 1996) was een Nederlandse beeldend kunstenares, schrijver en dichter.
Zij maakte hoofdzakelijk gouaches en olieverfschilderijen, maar ook aquarellen, tekeningen, collages, gemengde technieken, lithografieën, etsen, beelden, glassculpturen en glasreliëfs. Zij was autodidact.
In Amsterdam in de jaren '60 kreeg ze bekendheid en tentoonstellingen in Het Stedelijk Museum en in Museum Van Bommel te Venlo. In 1963 won zij de prestigieuze 1ste prijs bij de Biënnale de la Jeunesse te Parijs. Ook het Rijksmuseum kocht werk van haar aan. Zeer veel tentoonstellingen in binnen- en buitenland volgden. Zij werd een veelgevraagde radio- en televisie persoonlijkheid.
Ans Wortel werkte en woonde ruim 20 jaar in Bergen NH in het beroemde huis Kranenburgh waar zij zich omringde met kunst van haarzelf en vele anderen.
Ans Wortels werk is sterk autobiografisch. Haar ervaringen als meisje, vrouw, moeder en kunstenares vormden haar inspiratie. Veelvoorkomende thema's zijn liefde, geborgenheid, moeder-kindrelaties en kritiek op de groepsnorm. Haar voorstellingen bestaan uit menselijke figuren, die elkaar zoeken, omarmen, of elkaar juist afstoten.
Afhandeling:
Let op A.U.B.:
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Zustand | |
Zustand | Gut |
In goede staat. Het papier heeft een slijtplekje linksboven (bij het woord ‘zon’) en heeft een (gerestaureerd) scheurtje aan de rechterrand (zie de 14e foto). Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk. | |
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 30-11-2019 um 18:03 |
Endzeit | 9-12-2019 um 20:28 |