Hub Boesten - Torrenierie-Landschaft
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Signiert | Hand signiert |
Een litho van de Nederlandse kunstenares Han Mes (1936).
-Handgesigneerd en -genummerd met potlood.
-Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 13.
-Het werk is niet ingelijst en ook nooit ingelijst geweest.
-Afmetingen: Blad, 39 x 53 cm. Beeld, 24 x 38 cm.
-Uitgegeven door ‘Prent 190’ (zie de info hieronder).
Conditie: De litho is in goede staat.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
Hanny (‘Han’) Mes, geboren 30-11-1936 in Koog aan de Zaan (Zaanstad), etser, graficus, illustrator, lithograaf, pentekenaar, schilder, tekenaar.
Han Mes, studeerde aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs (1952 tot 1956) in Amsterdam (De latere Gerrit Rietveld-Academie). Na het afronden van haar opleiding vertrok ze naar Parijs waar ze met een werkbeurs van de Franse staat een aantal jaren in Parijs kon wonen en werken. Terug in Nederland vestigde zij haar atelier in Amsterdam in de Jordaan.
Haar onderwerpen zijn landschappen, portretten en eigen verhalen, waarin de verstilling is terug te vinden. Haar voornaamste inspiratiebron is de mens, het leven.
In 2006 verhuisde Han Mes van Amsterdam naar Bergen (NH).
“Prent 190” was in de jaren zestig van de vorige eeuw een initiatief van Louis Gans (1930-2012), oud-conservator van het Stedelijk Museum in Amsterdam en kunsthistoricus. Voor een vast bedrag per jaar konden mensen lid worden van Prent 190. Ze ontvingen dan zo’n 10 bladen grafiek per jaar. Per prent werden 190 exemplaren gedrukt. Op die manier werd originele kunst bereikbaar gemaakt voor een breder publiek. Louis Gans koos elk jaar voor 7 Nederlandse kunstenaars en 3 kunstenaars uit het buitenland.
Titel: “Voortvluchtend”.
Kunstenaar: Han Mes.
Techniek: Litho op geschept papier met de ‘blinddruk’ van Prent190.
Jaartal: Onbekend, ca 1965.
Uitgegevendoor: ‘Prent 190’
Ingelijst: Nee.
Afmetingen: Blad, 39 x 53 cm. Beeld, 24 x 38 cm.
Gesigneerd: Ja, handgesigneerd met potlood.
Oplage: Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 13.
Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Ort des Objekts | Amsterdam, Niederlande |
Startzeit | 25-12-2017 um 13:49 |
Endzeit | 6-1-2018 um 20:49 |