Piet Ouborg - 2 Hardcover-Monographien und 3 Zeitungsartikel
Piet Mondriaan - Piet Mondriaan in der Zeitschrift „VRIJ NEDERLAND“
Paul van der Eerden - Offset-Litho, da möchte ich nachdenken
Massimo Vitali - Die Insel Porquerolles
Zeitraum | 1900 bis 1944 |
Kunstenaar : Jo Schrijnder
Titel/Voorstelling: " Meeuwen aan kust "
Datering: omstreeks 1930
Medium /Techniek : olieverf op doek
Maten : 80 x 45 (doek) en 90 x 55 cm ( ingelijst )
Gesigneerd: linksonder
Conditie : goed
Veelzijdig beeldend kunstenaar en burgemeester: zo is de carrière van Jo Schrijnder kort samen te vatten. Van 1924 tot 1946 was hij burgemeester van het West-Friese Grootebroek. Als kunstenaar ontwierp hij het gemeentehuis aldaar; er zijn symbolische wandversieringen, ornamenten, glas-in-loodramen en meubilair van zijn hand te zien. Schrijnder was schilder, beeldhouwer, glazenier en monumentaal kunstenaar. Ook verzorgde hij illustraties voor boeken en tijdschriften, en ontw ierp hij boekbanden. Als schilder had Jo Schrijnder een voorkeur voor jachttaferelen; daarnaast schilderde hij portretten, stillevens en landschappen in impressionistische stijl.