Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht)
Art des Kunstwerks | Grafik (Hand signiert) |
Signiert | Hand signiert |
Kunstenaar: Ron van der Werf (Apeldoorn, 1958)
Ron van der Werf (1958) volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst te Den Haag. Van der Werf schildert met acryl, olieverf op doek, paneel en papier, aangevuld met krijt, potlood, textiel, karton gaas en zand. De schilderijen zijn duidelijk het resultaat van een langdurig wordingsproces. waarbij de gelaagdheid van de verf vermengd met diverse materialen de vele ontstaansfasen laten zien.
Titels ontbreken bij de schilderijen. De interpretatie wordt aan de kijker overgelaten, waardoor de mogelijkheid geboden wordt iets te ervaren van de essentie en tijdloosheid die uitstijgt boven de vragen van de waan van elke dag. Al schilderend vertelt hij verhalen over de balans en onbalans in de wereld, zijn wereld.
Ron werkt met acrylverf op doek en papier, in voornamelijk natuurlijke kleuren. In zijn schilderijen en zeefdrukken verwerkt hij textiel en verschillende soorten papier. Hij werkt met veel witten die overgaan in blauwe, bruine en gele varianten, sienna en andere aardtonen. Over zijn inspiratie zegt Ron: "Ik begin gewoon. Het is hard werken, het ene schilderij maakt het andere los".
Zijn werk staat dicht bij de muziek, de meest abstracte kunstvorm. Materiaal, kleur en compositie stralen een rust uit die weldadig en tegelijkertijd krachtig aandoet. Het kenmerkt zich door eenheid. Ze is het resultaat van een voortdurend zoeken en aftasten van grenzen vanuit een concentratie en gedrevenheid.
Titel: “ Prelude I “
Jaartal: 2002
Afmetingen beeld: hoogte 35 cm x breedte 35 cm (blad: 48 cm x 44,5 cm)
Gesigneerd: Ja, met potlood
Oplage: Nr. 67 uit een oplage van 150
Ingelijst: Nee (nooit ingelijst geweest)
Materiaal: Zeefdruk op zwaar papier
Conditie: In perfecte nieuwstaat
Verzendkosten: in NL € 15,-. (kan na afspraak ook opgehaald worden)
Ort des Objekts | Den Haag, Niederlande |
Startzeit | 22-11-2017 um 13:44 |
Endzeit | 7-12-2017 um 12:49 |