Louis-Jacques Camerlinckx - Christ's head
Not or illegibly signed - Delft - The Old Church - hanging signed etching
Type of artwork | Prints (signed) |
Period | 1945 to 1999 |
Signed | Hand signed |
Een ingelijste ets uit 1974 van de Nederlandse kunstenaar Hans van Draanen (1931-1987).
-Handgesigneerd en gedateerd met potlood en ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
-Een eigen druk van de kunstenaar.
-Oplage onbekend.
-Afmetingen: Lijst, 26 x 33 cm. Beeld / ets, 14 x 22 cm.
Herkomst: Kunsthandel Westerman, Amsterdam.
-Conditie: De ets is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft 2 vlekjes aan de bovenrand.
Zie ook de foto’s.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
Informatie over de kunstenaar:
Hendikus (‘Hans’) Petrus Maria van Draanen, geboren 11-06-1931 in Amsterdam en overleden 13-07-1987 in Utrecht, schilder, graficus, beeldhouwer en dichter.
Opleiding: Instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam, de latere Rietveld Academie.
Hij maakte in zijn tienertijd de oorlogsperiode mee die zijn hele leven verder beïnvloed heeft.
Citaat van de kunstenaar: “Ik sta met beide benen op de grond, maar met mijn hoofd tussen de sterren”. ‘In de biografie over Hans van Draanen (geschreven door Maria Smook-Krikke) blijkt dat de tweestrijdigheid die naar voren komt uit bovenstaand citaat een aardig beeld geeft van zijn karakter. Deze ambivalentie blijkt ook uit de verhalen van zijn familie en vrienden die tezamen een beeld geven van een charmante, speelse, meeslepende, gulle en gretige man met een bulderende lach en een gouden hart, maar ook van een egoïstische man met een soms jaloerse en duistere kant. Maar over één ding is iedereen het volkomen mee eens: Hans was een unieke kunstenaar met een grote interesse voor en kennis van de antieke cultuur, de moderne kunst, literatuur en muziek. En al is hij als etser misschien het meest bekend geworden, ook zijn schilderijen zijn heel intrigerend’.
Naast zijn werk als beeldend kunstenaar schreef Hans van Draanen columns, interviews, kritieken en vele gedichten:
“de verf is het gras
de schilder
de tuinman van god”
Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Liefde”).
Kunstenaar: Hans van Draanen.
Techniek: Ets.
Jaartal: 1974.
Afmetingen: Lijst, 26 x 33 cm. Beeld / ets, 14 x 22 cm.
Gesigneerd: Rechtsonder.
Conditie: De ets is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft 2 vlekjes aan de bovenrand.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-De ets kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
ZZZW
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 14-3-2018 at 15:43 |
End time | 26-3-2018 at 20:43 |