Isaac Israels - Eight drawings
Helmut Newton - "Office Love, Paris" 1976
Cornelis Vreedenburgh - Moored boat
Jan J. van der Stap - Summer landscape with mill
Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Period | 1945 to 1999 |
Kunstenaar : Jaap Mooy 1915 - 1987
Formaat - 85 x 50 cm en 95 x 75 cm (ingelijst)
Jaartal - omstreeks 1960
Techniek - Aquarel/Gouache op papier
Werk in prima staat, de lijst is hier en daar wat besch.
Jaap Mooy – Bergen – N.H. Bij zijn deelname aan de IJmuider-kring met een grote tentoonstelling in De Beyerd te Breda trad Jaap Mooy voor het laatst in het voetlicht ofschoon zijn bescheiden tekeningen overstraald werden door het kleurrijke geweld van zijn tijdgenoten en collega’s. Sindsdien is weinig meer over Jaap Mooy vernomen en raakt hij zelfs vergeten te worden. Weinigen weten hoe hij een pionier was op talrijke gebieden en als vernieuwer gold op het terrein van de schilderkunst en beeldhouwkunstst. Jaap Mooy wordt gerekend tot de Cobra groep maar was geen actief lid. Jaap Mooy inspireerde vele Cobra kunstenaars zoals Lucebert (NL) en Jacobsen (DK). zie en vergelijk de schilderijen van Lucebert begin jaren 60 met die van Mooy begin jaren 50.
Deze zeldzame florale Aquarel van Jaap Mooy is afkomstig uit de kunstverzameling van de Amerikaans / Nederlandse kunstenaar Sam Middleton (1928-2015). Wij zullen de komende tijd een groot deel van deze exclusieve collectie aanbieden.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 14-8-2016 at 22:07 |
End time | 28-8-2016 at 22:07 |