Type of artwork | Drawing / Aquarelle |
Year | 1976 |
Technique | Aquarelle |
Support | Paper |
Style | Modern |
Subject | Abstract |
Framed | Not framed |
Dimensions | 23 x 16 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Biografie Jaap Rooke:
Jacobus
Sebastianus Rooke
Roepnaam: Jaap
Geboren op 24 oktober 1899 te Amsterdam.
Overleden op 9 oktober 1984.
Opleiding: Kweekschool Amsterdam
Tekenacademie
Universiteit Amsterdam
Afgestudeerd Biologie ( Drs.)
Aktes Moderne Talen: Frans , Duits, Engels
Aktief Esperantist, gaf hierin clubgewijs les in Ermelo
Lid : Kunstkring Nunspeet
Jaap Rooke was in het dagelijks leven docent, op een lagere school in Winterswijk, en later in Roden. Veel van zijn werken zijn portretten van leerlingen en mensen uit zijn omgeving. Zijn liefde voor de natuur blijkt uit de landschappen die hij gemaakt heeft, ook tijdens zijn vakanties. Daarnaast maakte hij veel abstract werk, en begon hij daarmee op latere leeftijd te exposeren.
Jaap Rooke liet een indrukwekkend oeuvre na. Hij gebruikte diverse technieken, waaronder opvallend veel tempera en gouache. Zijn aquarellen zijn vaak heel aantrekkelijk van kleur.
In de collectie van het Joods Historisch Museum zijn ook werken van Jaap Rooke opgenomen.
Veel van zijn werken zijn inmiddels verkocht aan verzamelaars en liefhebbers door heel Nederland
Condition | |||||||||||
Condition | Very good | ||||||||||
Shipment | |||||||||||
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: Den haag, The Netherlands | ||||||||||
Shipment | Parcel post | ||||||||||
Price | Up to 5 kg.
Guarantee | |||||||||||
Start time | 6-2-2022 at 11:17 |
End time | 17-2-2022 at 22:56 |
Pick up | Yes, possible |
Location | Den Haag, The Netherlands |