Victor Adam - Picardy horses - precious hand-coloured lithograph in a precious frame
Gustavsberg - Swedish design - signed plate with hand-painted cyclamen
Marianne Haselhoff - Without title
Type of artwork | Painting |
Period | 1900 to 1944 |
Petrus Theodorus (Piet) van Wijngaerdt werd in 1873 in Amsterdam geboren. Hij woonde en werkte in Amsterdam, Abcoude, Parijs, Kortehoef, Katwijk en Haarlem. Hij was leerling van de Rijksacademie in Amsterdam en hij kreeg raadgevingen van G.H. Breitner. Hij schilderde in impressionistische trant landschappen, portretten, bloemen en is de grondlegger van de Bergense school. De werken van deze school kenmerken zich door figuratie met kubistische invloeden en een expressionistische toets in donkere tinten. De schilders hadden een voorkeur voor het stilleven en de menselijke figuur. De beweging werd een eerste originele uiting van wat later het Nederlandse Expressionisme zou gaan heten.
Dit schilderij is uniek vanwege de tekst die er is geschilderd.
de titel is ''Magnolia's in een groen glas''.
Formaatdoek 68 cm x 81 cm, is met lijst kan zo opgehangen.
Het is een werk uit de hoogtijdagen van de schilder
Werk van Piet van Wijngaerdt is o.a. opgenomen in de collecties van het Stedelijk Museum Amsterdam, het Dordrechts Museum en het Frans Hals museum.
Shipment | |
Guarantee | |
Pick up | Yes, possible |
Start time | 11-12-2015 at 21:07 |
End time | 18-12-2015 at 21:12 |