18k witgouden ring bezet met bolsjewiek geslepen diamant tot. 0,14ct - rm 17.25
Toni Stadler - Two lithographs 'Schwebende' and 'Untitled'
Fernand Leger - silkscreen in colors on wove paper,1954
Type of artwork | Prints (signed) |
Year | 1980 |
Technique | Lithograph |
Support | Paper |
Style | Realistic |
Subject | Nude |
Framed | Not framed |
Dimensions | 50 x 65 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Edition | 180 |
In Nijmegen wordt op 23 januari 1948 de Nederlandse kunstschilder Poen de Wijs geboren. Van 1966 tot 1971 studeerde hij aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Dit werd later ook zijn woon- en werkplaats. Op 67 jarige leeftijd is de Wijs overleden in zijn woonplaats, Den Haag.
SCHILDERIJEN VAN POEN DE WIJS
De Wijs heeft met zijn werk een interessante ontwikkeling doorgenomen. Waar zijn werken in het begin nog heel abstract waren, werden ze gedurende de jaren steeds realistischer. Zijn eerste realistische aquarellen dateren uit 1977, vervolgens heeft hij een oeuvre opgebouwd van meer dan 800 werken. Door deze eerste aquarellen werd de Wijs bekend in Nederland, maar ook in het buitenland heeft Poen de Wijs succes geboekt. In onder andere Indonesië, Duitsland, Zwitserland, USA en Spanje zijn er tentoonstellingen georganiseerd van Poen de Wijs. Vanaf 1990 werden zijn tentoonstellingen georganiseerd door galerie De Twee Pauwen in Den Haag en galerie Bonnard in Nuenen.
INSPIRATIE EN TECHNIEKEN
Poen de Wijs was in hoge mate geïnspireerd door klassieke muziek en theater. Hij schilderde heel thematisch en dat is terug te zien in verschillende werken van de kunstschilder. Ook qua schildertechnieken beperkte hij zich niet. Integendeel, hij wilde voortdurend experimenten en zocht naar nieuwe mogelijkheden, technieken en toepassingen. Ook heeft hij technieken gecombineerd, zo heeft hij de oude schildertechniek bestudeerd en beoefend om deze te integreren in nieuwe technieken en toepassingen.
PUBLICATIES OVER SCHILDER POEN DE WIJS
Er zijn vele boeken, documentaires, films en artikelen gepubliceerd over het werk van Poen de Wijs. Maar ook over zijn kundigheid om diverse schildertechnieken toe te passen en te onderzoeken. Gedurende zijn carrière hebben veel critici zich op wisselende manieren uitgelaten over het werk van Poen de Wijs. Desalniettemin, zijn ze het er wel allemaal over eens dat hij constant hoge kwaliteit heeft geleverd in zijn schildertechnieken. Op 13 januari 2013 is De Wijs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau
Condition | |||
Condition | Good | ||
weinig zichtbare onregelmatigheden. | |||
Shipment | |||
Shipment | Parcel post | ||
Price | Up to 2 kg.
Guarantee | |||
Pick up | Yes, possible |
Location | Amsterdam, The Netherlands |
Start time | 26-10-2018 at 21:48 |
End time | 9-11-2018 at 21:05 |