Faience de Nevers - 18th century plate - French Revolution period - 1791 -
David Leviathan - Man in expressive pose - lithograph A.P. with personal dedication
Richard Anuszkiewicz - Winter suite (Light Blue with Silver) 32/95, 1979
Jean Paul Vroom - Girl with diabolo - etching
Type of artwork | Painting |
Year | 1996 |
Technique | Oil paint |
Support | Board |
Framed | Framed |
Dimensions | 69.5 x 51 cm (h x w) |
Incl. frame | 72 x 53.5 cm (h x w) |
Signed | Hand signed |
Mooi ingelijste olieverf op doek van Yvan Theys. Jaar: 1996. Afmetingen incl lijst: H72 x b53.5cm. Afmetingen werk: H69.5 x b51cm. Het werk is linksonder gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.
Het werk kan worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruit betaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden met Postnl.
Yvan Theys (Marke, 1 september 1936 - Warcoing, 1 juli 2005) was een Belgisch kunstschilder, tekenaar, graficus en beeldhouwer. Samen met Alphons Freymuth en Reinier Lucassen behoorde hij in de jaren 1960 tot de grondleggers van de nieuwe figuratie. Deze stroming combineerde herkenbare figuratie, in expressieve stijl geschilderd, met plat geschilderde achtergronden, geometrische symbolen en lyrische elementen.
Levensloop[bewerken | brontekst bewerken]Theys studeerde van 1956 tot 1958 aan de kunstacademie Sint-Lucas in Doornik. In 1959 had hij zijn eerste solo-expositie, in Kortrijk, en volgde hij zijn leermeester Eugène Dodeigne op aan de academie en werd er zelf docent voor expressief tekenen.
Op zijn vijfentwintigste verwierf hij eerste bekendheid met werk dat aanvankelijk in de trant lag van Cobra en spoedig daarna overging in de stijl van de nieuwe figuratie. In 1964 won hij de Prix de Rome en een medaille van de Europaprijs voor Schilderkunst van de Stad Oostende.
Later in de jaren zestig werd hij met Roger Raveel en Raoul De Keyser en Etienne Elias gezien als een vertegenwoordiger van de 'nieuwe visie', hetgeen een meer Vlaamse beweging was. In zijn schilderwerk pakte hij thema's op uit het wereldgebeuren, zijn dagelijkse leven en universele thema's zoals de relatie man-vrouw. In zijn werk worden de figuren op een emotionele wijze, vaak fragmentarisch, en soms vanuit wisselend perspectief weergegeven.
In zijn latere werk herïnterpreteerde hij ook bekende werken uit de kunstgeschiedenis, zoals werken van Pablo Picasso en Edvard Munch. Theys maakte vele studiereizen, verzamelde Japanse prenten en verrijkte zijn oeuvre met beschilderde houten beelden, assemblages en bronzen die zich in een spanningsveld bewegen tussen figuratie en abstractie.
Condition | |
Condition | Very good |
In zeer goede staat | |
Shipment | |
Pick up | The work can be picked up on location. As a buyer you must bring your own packaging materials. The location is: 's-gravenzande, The Netherlands |
courier-service | If you are unable to collect a work yourself, you can engage a courier service to have the work collected. Click here for more information about how this works and view the rates. |
Shipment | Due to its size or fragility, it is not possible to send this item via regular mail |
Guarantee | |
Guarantee | By putting the item up for auction, I agree with the Terms of Guarantee as they are applicable at Kunstveiling regarding the accuracy of the description of the item |
The seller takes full responsibility for this item. Kunstveiling only provides the platform to facilitate this transaction, which has to be settled directly with the seller. More information.