Karel De Bauw - Paysage avec chevaux de charrue
Hans van Eerd - Technique mixte, Sans titre
Eva Jorritsma-Thone - Enfant au four
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Période | 1900 à 1944 |
Kunstenaar : Alexandre Clarys 1857 - 1920
Titel : " Grand National paardenrace "
Datering : omstreeks 1900
Medium / Techniek : aquarel op papier
Maten : 37 x 50 cm (papier) en 57 x 70 cm ( ingelijst )
Gesigneerd : linksonder
conditie : goed.
Na zijn opleiding aan de academie in Brussel specialiseerde Alexandre Clarys zich in het schilderen van taferelen met honden en/of paarden. Deze Belgische kunstenaar maakte internationaal naam met zijn dierportretten in realistische stijl. Welgestelden uit kringen van de paardenrennen en de jacht lieten hun favoriete paard of jachthond door Clarys op het doek vastleggen. Zo portretteerde hij onder meer het paard Montjoie van de Belgische koning Albert I. Clarys ontwierp eveneens affiches, vooral voor paardenevenementen, maar ook voor landbouwmanifestaties. Daarnaast was Clarys illustrator voor sportkranten.
Expédition | |
Heure de début | 13-11-2015 à 14:54 |
Heure de fin | 27-11-2015 à 21:54 |