Type | Estampes (Signé à la main) |
Année | 1965 |
Technique | Lithographie |
Style | Moderne |
Sujet | Figures |
Encadré | Passe-partout uniquement |
Dimensions | 49.5 x 40.5 cm (h x l) |
Passe-partout | 70 x 55 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 84/125 |
Corneille stond aan de wieg van Cobra. Na het uiteenvallen van de groep blijft Cobra belangrijk voor hem, wat vooral te zien is aan de kinderlijke beeldtaal. In 1947 komt hij in aanraking met de surrealistische kunst en literatuur. Het surrealisme ontketent bij Corneille een nieuwe vrijheid van fantasie.
Een reis naar Cuba, Zuid-Amerika en Mexico halverwege de jaren zestig betekent het einde van zijn sombere en abstracte doeken. Corneille heeft hier geen verklaring voor: "Het is gewoon gebeurd." Er kwamen weer kleur en beweging in zijn werk, waardoor het veel vrolijker werd, beïnvloed door de kunst van inheemse volksstammen. Zijn werk wordt figuratief en hij gebruikt motieven als vrouwen, bomen en vogels.
Corneille maakt geen schetsen of plannen voor hij aan een schilderij begint. "Ik begin eenvoudig en het onderwerp doet er niet zoveel toe. Het gaat om de intensiteit."
État | |||||||||||
État | Très bon | ||||||||||
Expédition | |||||||||||
Envoi | Colis postal | ||||||||||
Prix | > 10KG ou plus grand que 1.00 x 0.50 mètre
Le lot se trouve à | 'S-GRAVENZANDE, Les Pays-Bas |
Heure de début | 15-2-2023 à 19:49 |
Heure de fin | 24-2-2023 à 20:28 |