Francis Hoogland - pas de titre
Gilbert & George - Maison Somerset
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Période | 1900 à 1944 |
Boerderij - olieverf op doek - gesigneerd
Medium: Olieverf op doek
Gesigneerd: Ja, rechts onder: E.R.D. Schaap
Afmetingen: Doek: 37,5 x 58,5 cm
Conditie: Goed (minimale beschadiging aan de zijkant van het doek)
De kunstschilder E.R.D. Schaap groeide op in huize d'Oranjeboom aan de Vecht. Tijdens zijn academietijd in Amsterdam leerde hij niet alleen zijn toekomstige vrouw Hendrika van der Pek kennen, maar ook Breitner, Sluijters en de jonge Maks. Maks heeft Egbert Schaap zijn hele leven als leermeester gezien. Tot 1913 schildert en aquarelleert hij in een donker kleurengamma stads-en bosgezichten, maar omstreeks 1913 lichtte zijn palet op. Het zomerse licht werd steeds belangrijker. Zijn penseelvoering werd vlotter en zwieriger en kiest hij voor frisse kleuren. Zijn landschappen, vrijwel alle in de omgeving van 's-Graveland, Kortenhoef, Ankeveen en Nigtevecht tot stand gekomen, ademen een plezierige, onbezorgde stemming. De werken zijn zeer vlot geschilderd en het lichtspel neemt een belangrijke plaats in.
Expédition | |
Heure de début | 6-11-2016 à 0:19 |
Heure de fin | 11-11-2016 à 20:19 |