Marianne Haselhoff - Sans titre
Type d'œuvre d'art | Estampes |
Année | 1895 |
Technique | Lithographie |
Dimensions | 19 x 27.5 cm (h x l) |
incl. cadre | 36.5 x 45 cm (h x l) |
Signé | Signé dans la planche |
Een litho uit 1895 van de Nederlandse kunstenaar Hendrik Johannes Haverman (1857-1928).
-Gesigneerd en getiteld linksonder in de plaat.
-Ingelijst in de originele houten lijst met een houten passe-partout en glasplaat.
-Afmetingen: Lijst, 36,5 x 45 cm. Beeld, 19 x 27,5 cm.
-Conditie: In goede staat. Het papier van de litho is verkleurd door de tand des tijds. De lijst heeft slijtplekjes.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Kan zo aan de muur.
Informatie over de kunstenaar:
Hendrik Johannes Haverman (Amsterdam, 23 oktober 1857 - Den Haag, 11 augustus 1928) was een Nederlands schilder, aquarellist, graficus, etser, lithograaf, tekenaar, beeldhouwer, wandschilder en kunstcriticus.
-Opleiding: de Rijksacademie te Amsterdam (1874-1878) en aan de kunstacademies van Antwerpen en Brussel. Hij was een leerling van August Allebé en Hendrik Valkenburg.
Hendrik Johannes Haverman wordt gerekend tot de schilder van Tachtig en werkte onder meer in Amsterdam, Diepenveen en Den Haag.
In 1889 maakte hij een reis, via Granada, naar Noord Afrika, waar hij zich door de exotische omgeving liet inspireren tot het maken van vele etsen, aquarellen en schilderijen van markten, tempels en woestijngezichten.
Rond de eeuwwisseling groeide Haverman uit tot één van de
belangrijkste kunstenaars van ons land. Zijn werk viel goed in de smaak bij
meerdere grote verzamelaars w.o. H.W. Mesdag, die diverse werken van Haverman
bezat, en Teding van Berkhout, wiens verzameling tegenwoordig deel uitmaakt van
het Teylersmuseum.
In 1918 kreeg hij ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag een
‘eeretentoonstelling’ aangeboden in Pulchri Studio te Den Haag.
-Prijzen: Hendrik Johannes Haverman was Officier in de Orde van Oranje-Nassau, Ridder in de St. Michaëlsorde van Beieren, drager van het Kruis van Verdienste van Hongarije en Ridder in de Leopolds-Orde van België.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
État | |||||||||||
État | Bon | ||||||||||
Expédition | |||||||||||
Envoi | Colis postal | ||||||||||
Prix | Jusqu'à 2 kg.
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 11-8-2022 à 14:01 |
Heure de fin | 24-8-2022 à 19:52 |