Faience de Nevers - Assiette XVIIIème - Epoque Révolution Française - 1791 -
David Leviathan - Homme dans une pose expressive - lithographie A.P. avec dédicace personnelle
Richard Anuszkiewicz - Suite d'hiver (bleu clair avec argent)
Jean Paul Vroom - Fille au diabolo - gravure
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Signé | Signé à la main |
Een schitterende en zeldzame kleurenlitho van de kunstenaar Prof. Jan Wiegers (1893-1959). Losbladig. In de druk gesigneerd en gedateerd 1947. Afmetingen litho: 63 cm. x 47,5 cm. Conditie: heel goed. Het kunstwerk wordt goed gepakt en verzekerd verzonden. Afhalen is uiteraard ook mogelijk. Info: www.rkd.nl/wiegers.
Jan WIEGERS
Expressionistisch schilder
Geboren op 31 Juli 1893 in Kommerzijl, Gestorven op 30 november 1959 in Amsterdam
Opleiding: Jan Wiegers bezocht de Academie Minerva in Groningen, de Academie van Rotterdam en de Academie van Den Haag
Woonde en werkte in Groningen, Davos en Amsterdam
Het werk van Jan Wiegers werd sterk beinvloed door de Duitse kunstenaar Ernst Ludwig Kirchner die hij in 1920 in Davos verbleef. In 1917 had Jan Wiegers in Groningen de kunstenaarsgroep De Ploeg opgericht. Er werd binnen deze beweging verschillende en opvallende kleuren gebruikt in het expressionistische werk. In 1934 vertrok Jan Wiegers dan naar Amsterdam, waar hij in 1953 hoogleraar werd aan de Rijksacademie.
Onder het bekendere werk van Jan Wiegers vallen onder andere Danspaar en Vrouwelijk Naakt. In 1959 stierf Jan Wiegers in Amsterdam.
Expédition | |