Marianne Haselhoff - Sans titre
Type d'œuvre d'art | Peintures |
Période | 1945 à 1999 |
Een groot werk uit 1990 van de Nederlandse kunstenaar en dichter Koos Dalstra (1950).
Gesigneerd op de achterkant onder zijn kunstenaarsnaam “Dalstar”, geschreven als “Dal*”. Ook gedateerd op de achterkant.
Op de achterkant staat ook de titel geschreven: “Freelance Criminologist”.
Geschilderd op linnen doek, gespannen op een houten spieraam.
Niet ingelijst. Het werk kan ook zo aan de muur.
Afmetingen: 95 x 95 cm.
Herkomst: Uit de toenmalige ‘Gallery Donkersloot’ in Amsterdam.
Conditie: Het werk is in goede staat. 3 Kleine plekjes met verfverlies.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
Jacobus Willem (Koos) Dalstra (Leeuwarden, 18 oktober 1950) is een Nederlands dichter en beeldend kunstenaar. Hij gebruikt het pseudoniem Dalstar, en maakte in de jaren tachtig deel uit van de door hem opgerichte Maximalen.
Dalstra groeide op in Sneek. Zijn vader was hoofd van de acquistie-afdeling van de Leeuwarder Courant. Dalstra studeerde sociologie aan de Rijksuniversiteit Groningen, en werd in de jaren tachtig onder de naam Dalstar bekend als dichter/performer. Hij schreef het manifest ‘Maximale kunst’ (1984) dat als vertrekpunt geldt voor de kunstenaarsgroep de Maximalen.
In de jaren negentig woonde Dalstra in Amsterdam en was hij bevriend met de kunstenaar Rob Scholte. Nadat deze slachtoffer was geworden van een aanslag beschuldigde hij Dalstra ervan de dader te zijn. Een proces wegens smaad was het gevolg. Scholte werd veroordeeld tot schadevergoeding, maar ging in hoger beroep.
Dalstra woont en werkt tegenwoordig in Vlissingen. In 2009 was hij kandidaat voor de functie van stadsperformer van Leeuwarden.
(bron: Wikipedia)
Titel: “Freelance Criminologist”.
Kunstenaar: Koos Dalstra.
Techniek: Acrylverf op linnen doek.
Jaartal: 1990.
Ingelijst: Nee.
Afmetingen: 95 x 95 cm.
Gesigneerd: Verso.
Herkomst: Uit de toenmalige ‘Gallery Donkersloot’ in Amsterdam..
Zie ook de foto’s.
Kan zo aan de muur.
Afhandeling:
Let op:
-Het werk zal afgehaald moeten worden (in Amsterdam).
Vanwege het formaat kan dit werk niet verzonden worden.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Expédition | |
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 22-3-2018 à 10:07 |
Heure de fin | 29-3-2018 à 21:07 |