Cornelis Bavelaar - Bavelaar Diorama Cabinet d'observation Art populaire 19ème siècle
Cees Kortlang - portrait d'une jeune femme
Jan Wingen - L'été au bord du lac
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Année | 1997 |
Technique | Pinceau (Encre) |
Encadré | Passe-partout uniquement |
Dimensions | 11 x 8 cm (h x l) |
Passe-partout | 21 x 18 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Prachtig uniek werk van de hand van Lotti van der Gaag. Linksonder gesigneerd en gedateerd. Ook in dit werk, van eind jaren '90, zijn nog altijd de invloeden van de Cobra te zien. Typische Cobra-figuren zoals ze die in de jaren '50 ook al gebruikte in haar tekeningen en sculpturen.
Tevens en verso gesigneerd en getiteld. Zowel het werk als de passe-partout verkeren in zeer goede conditie.
Lotti van der Gaag wordt langzaamaan echt op waarde geschat. In 2018 en 2019 had zij een belangrijke tentoonstelling in zowel het Cobra-Museum (Nieuwe Nuances), als in het Stedelijk Museum Schiedam.
Van der Gaag begon in de jaren veertig, op aandringen van de schilder Bram Bogart, met wie zij toen samenwoonde, met beeldhouwen en volgde lessen aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten en aan de Vrije Academie in Den Haag. In 1950 verhuisde ze naar Parijs, waar ze via Simon Vinkenoog contact kreeg met leden van de Cobra-beweging, zoals Corneille en Karel Appel. Zij werd in haar werk sterk beïnvloed door Cobra, met name waar het ging om haar fantasiefiguren. In 1951 volgde zij enkele lessen in het atelier van Ossip Zadkine.
In 1952 werd haar werk in het Stedelijk Museum in Amsterdam getoond. Daarna werd haar werk ook geëxposeerd in diverse Nederlandse en Parijse musea en galeries.
Vanaf 1974 ging Van der Gaag schilderen. In haar werk bleven de fantasiefiguren overheersen.
Corneille had er bezwaar tegen dat zij lid zou worden van de Cobra-beweging, ze heeft dan ook nooit aan gezamenlijke tentoonstellingen deelgenomen. In 1994 werd zij in een catalogus van het Stedelijk Museum genoemd als lid van de Experimentele Groep in Holland, iets dat vervolgens door onder andere Corneille ten stelligste werd ontkend.
Van der Gaag is gehuwd geweest met Kees van Bohemen. (bron Wikipedia)
État | |||||||||||
État | Très bon | ||||||||||
Expédition | |||||||||||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Woudrichem, Les Pays-Bas | ||||||||||
Envoi | Colis postal | ||||||||||
Prix | Jusqu'à 5 kg.
Le lot se trouve à | Woudrichem, Les Pays-Bas |
Heure de début | 7-6-2021 à 13:51 |
Heure de fin | 12-12-2021 à 8:10 |