Han van Meegeren - Le culte de Jésus, dessin au fusain
Willem G.F. Jansen - Dessin aquarelle/encre, Voilier en hiver - Encadré
Poen de Wijs - les organismes de bienfaisance
Charles Eyck - technique mixte sur papier -1956
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1945 à 1999 |
Signé | Signé à la main |
Een ets en aquatint uit 1966 van de Franse / Nederlandse kunstenaar Roger Chailloux (1931-1977).
-Handgesigneerd, -gedateerd, -getiteld en -genummerd met potlood.
-Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
-Het werk is niet ingelijst en ook nooit ingelijst geweest.
-Afmetingen: Blad, 87 x 64 cm. Beeld, 64 x 56 cm.
-Uitgegeven door ‘Prent 190’ (zie de info hieronder).
Conditie: Het papier heeft kreukjes m.n. aan de randen.
Zie ook de foto’s.
Informatie over de kunstenaar:
Roger (Henri Roger Maurice) Chailloux werd op 7 februari 1931 in Den Haag geboren en overleed op 20 november 1977 te Amsterdam. Hij volgde de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam van 1953 tot 1959. Was een leerling van Otto B. de Kat, Walter Clénin en Gé Röling. Hij was in Nederland werkzaam in Den Haag, Haarlem en Amsterdam 1960 - 1977 en van 1938 tot 1947 en 1950-1953 verbleef hij in Parijs, Clermont-Ferrand en Antibes in Frankrijk.
Werkte als abstract schilder en illustrator van onder meer Balzac ( Le chef dóeuvre inconnu) en ontwierp hij decors en kostuums. Hij exposeerde ondermeer in 1959 in Parijs het Musee d'Árt Modern en het Stedelijk Museum (groepstentoonstelling de Grafische) in Amsterdam, Museum Het Prinsenhof te Delft en de Rotterdamse Kunstkring samen met Friso ten Holt en Jef Diederen.
Chailloux wordt samen met Gerard Verdijk e.a. gerekend tot de kunstenaars van de zg Informelen.
Lid van de vereniging de Grafische en Arti en Amicitiea in Amsterdam en Pulchri Studio in Den Haag en de kunstenaars groepen Atol en SCORPIO (of Schorpioen). Zijn werk bevind zich onder meer in het Gemeentemuseum in Den Haag , de Rijkscollectie en particulieren collecties. Staat vermeld in de Scheen en de Scharten.
Klik voor meer informatie over de kunstenaar op de naam van de kunstenaar (in het rood).
“Prent 190” was in de jaren zestig van de vorige eeuw een initiatief van Louis Gans (1930-2012), oud-conservator van het Stedelijk Museum in Amsterdam en kunsthistoricus. Voor een vast bedrag per jaar konden mensen lid worden van Prent 190. Ze ontvingen dan zo’n 10 bladen grafiek per jaar. Per prent werden 190 exemplaren gedrukt. Op die manier werd originele kunst bereikbaar gemaakt voor een breder publiek. Louis Gans koos elk jaar voor 7 Nederlandse kunstenaars en 3 kunstenaars uit het buitenland.
Een groot deel van de prenten uit deze grafiekreeks werd gedrukt door de Amsterdamse meester-drukker Piet Clement.
Titel: “Vrije val”.
Kunstenaar: Roger Chailloux.
Techniek: Ets en aquatint op geschept papier met het Prent 190 preegmerk.
Jaartal: 1966.
Ingelijst: Nee.
Afmetingen: Blad, 87 x 64 cm. Beeld, 64 x 56 cm.
Gesigneerd: Ja, handgesigneerd met potlood rechtsonder.
Oplage: Gemaakt in een oplage van 190 exemplaren. Dit is nr 85.
Herkomst: Uit de nalatenschap van een kunstverzamelaar.
Conditie: Het papier heeft kreukjes m.n. aan de randen.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Vragen? Stuur even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.
Code: ZZZW
Expédition | |
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Amsterdam, Les Pays-Bas |
Envoi | En raison de sa taille ou de sa fragilité, il n'est pas possible d'envoyer cet article par courrier ordinaire. |
Garantie | |
Garantie | En mettant le lot en vente, j'accepte les conditions de garantie telles qu'elles s'appliquent sur Kunstveiling en ce qui concerne l'exactitude de la description du lot mis aux enchères |
Le vendeur assume l'entière responsabilité de ce lot. Kunstveiling ne fait que fournir la plate-forme pour cette transaction, à finaliser directement avec le vendeur. Plus d'informations.
Retrait sur place | Oui, c'est possible |
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 14-12-2017 à 12:09 |
Heure de fin | 27-12-2017 à 21:19 |