Marianne Haselhoff - Sans titre
Type d'œuvre d'art | Estampes (Signé à la main) |
Période | 1900 à 1944 |
Technique | Gravure à l'eau-forte |
Dimensions | 14 x 9 cm (h x l) |
incl. cadre | 28 x 21 cm (h x l) |
Signé | Signé à la main |
Tirage | 9/25 |
Amsterdam, 3 mei 1892 - Westzaan, 20 juli 1969
Willem Jansen. Foto Chris Krijt, Bron Beeldbank GemeentearchiefBeeldend kunstenaar, kunstschilder, aquarellist, tekenaar en graficus van vooral etsen, maar ook litho's. Willem Jansen kreeg zijn opleiding aan de Quelinnusschool, de Hendrik de Keyserschool en de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam; ook studeerde hij korte tijd onder leiding van prof. A.J. Derkinderen aan de Rijksacademie aldaar. Hij woonde en werkte in Amsterdam, Wormerveer, Koog in de Dubbele Buurt tot 1937, Westzaan aan de J.J. Allanstraat bij de Weelsloot en Rhenen van 1942 tot zijn overlijden.
Zijn werk bestaat uit landschappen, stillevens en bloemstukken. Op jonge leeftijd schilderde hij ook een aantal opmerkelijke, impressionistische portretten. In de Zaanstreek kregen vooral zijn topografisch nauwkeurige etsen en schilderijen bekendheid en waardering. Na zijn overlijden is te Westzaan de Willem Jansenstichting opgericht. Deze stichting liet in 1985 in een klein plantsoen in de Kerkbuurt, vlak bij de Weelsloot en dicht bij de voormalige woning van de kunstschilder, een door Slavomir Miletic vervaardigd borstbeeld van Willem Jansen plaatsen.
État | |||
État | Très bon | ||
Expédition | |||
Retrait sur place | L'œuvre peut être récupérée sur place. En tant qu'acheteur, vous devez apporter vos propres matériaux d'emballage. L'emplacement est : Velsen-noord, Les Pays-Bas | ||
Envoi | Colis postal | ||
Prix | Jusqu'à 5 kg.
Le lot se trouve à | Velsen-Noord, Les Pays-Bas |
Heure de début | 14-8-2021 à 13:34 |
Heure de fin | 8-10-2021 à 21:39 |