5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Er worden 275 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Corneille - Zeefdruk, Zonder titel (naar schilderij 1964) - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1990
Afmetingen97 cm x 114 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk FRIESLAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk FRIESLAND Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
Afmetingen42 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk DRENTHE Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk DRENTHE Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

Jaartal2004
Afmetingen60 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk LES PALMIERS IN NIEUWE LIJST!!!! kopen? Bied vanaf 325!
Corneille - Kleurenzeefdruk LES PALMIERS IN NIEUWE LIJST!!!!

Grafiek (handgesigneerd)

Afmetingen74 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk OVERIJSSEL Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk OVERIJSSEL Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk FLEVOLAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk FLEVOLAND Handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 225!
Corneille - Kleurenzeefdruk GRONINGEN handgesigneerd.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Rooskens - Linosnede, Voorspoedig 1955 kopen? Bied vanaf 70!
Anton Rooskens - Linosnede, Voorspoedig 1955

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1954
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen29.5 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Woudfeest kopen? Bied vanaf 160!
Corneille - Woudfeest

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1994
Afmetingen50.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - " FEMME ROUGE" - Fantastisch ingelijste zeefdruk uit 1997 kopen? Bied vanaf 425!
Corneille - " FEMME ROUGE" - Fantastisch ingelijste zeefdruk uit 1997

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAxel

Jaartal1997
Afmetingen105 cm x 96 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Bateau sur le lac kopen? Bied vanaf 175!
Corneille - Bateau sur le lac

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1998
Afmetingen42 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Vrouw, hond en vogel kopen? Bied vanaf 350!
Corneille - Vrouw, hond en vogel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal2003
TechniekLitho
Afmetingen53 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Handgesigneerd Lithografie "La Rue", kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Handgesigneerd Lithografie "La Rue",

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSBGallery

TechniekLitho
Afmetingen54 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Auvers sur Oise - De kerk van Van-Gogh kopen? Bied vanaf 230!
Corneille - Auvers sur Oise - De kerk van Van-Gogh

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSBGallery

Jaartal2008
TechniekLitho
Afmetingen47.5 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 85!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Prenten & Uitgaves

TechniekLitho
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - A Beast Drawn Man (Zeldzame litho) kopen? Bied vanaf 749!
Karel Appel - A Beast Drawn Man (Zeldzame litho)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorX-ART

Jaartal1961
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Conspiration joyeuse des insectes dans l, arbre kopen? Bied vanaf 425!
Corneille - Conspiration joyeuse des insectes dans l, arbre

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbedi

Jaartal1962
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Het oog van de kunst staat altijd wijd open - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Het oog van de kunst staat altijd wijd open - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1990
Afmetingen93 cm x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - La Belle Saison kopen? Bied vanaf 149!
Corneille - La Belle Saison

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMart80

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen60.7 cm x 52.6 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Vrouw met vogel kopen? Bied vanaf 97!
Corneille - Vrouw met vogel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMart80

Jaartal1985
TechniekLitho
Afmetingen50.7 cm x 40.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouw in Landschap - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Vrouw in Landschap - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1973
Afmetingen85 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Acryl op polyester, Elephant Parade / Orange Corneille kopen? Bied vanaf 550!
Corneille - Acryl op polyester, Elephant Parade / Orange Corneille

Beeld / Object

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2009
TechniekKunststof
Afmetingen29 cm x 32 cm x 18 cm (h x b x d)
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met vogel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met vogel - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1996
Afmetingen95 cm x 84.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Femme Jaune kopen? Bied vanaf 265!
Corneille - Femme Jaune

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1987
Afmetingen75.5 cm x 88.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Figuren - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Zeefdruk, Figuren - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen84 cm x 90.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Ongeopende fles Brut , La Pieve Spumanti - incl bewaarblik en 2 glazen kopen? Bied vanaf 50!
Corneille - Ongeopende fles Brut , La Pieve Spumanti - incl bewaarblik en 2 glazen

3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorMiles

TechniekOverig
Afmetingen30 cm x 30 cm x 10 cm (h x b x d)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Eugène Brands - The Gardener (stijlvol gelijst) kopen? Bied vanaf 399!
Eugène Brands - The Gardener (stijlvol gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1987
Afmetingen82 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouw en kat - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Zeefdruk, Vrouw en kat - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1997
Afmetingen84 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - La Maison Jaune kopen? Bied vanaf 450!
Corneille - La Maison Jaune

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorArembe

Jaartal2002
Afmetingen60 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Kleurenlitho IMAGE DU PARADIS uit 1998 kopen? Bied vanaf 50!
Corneille - Kleurenlitho IMAGE DU PARADIS uit 1998

Affiches

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 50 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - Zonder Titel kopen? Bied vanaf 2300!
Eugène Brands - Zonder Titel

Geplaatst doorJacobson

Jaartal1981
TechniekGouache
Afmetingen75.5 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Paysage Visage, prachtig gelijst kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel - Paysage Visage, prachtig gelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1979
Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - (naar)-Bord Dancing Girl uitgegeven door Reflex incl.certificaat/or.verpakking kopen? Bied vanaf 345!
Karel Appel - (naar)-Bord Dancing Girl uitgegeven door Reflex incl.certificaat/or.verpakking

Beeld / Object

Jaartal2006
TechniekKeramiek
Afmetingen33 cm x 33 cm x 1.5 cm (h x b x d)
Eugène Brands - Surrealistische compositie - vroeg uniek werk 1944 kopen? Bied vanaf 750!
Eugène Brands - Surrealistische compositie - vroeg uniek werk 1944

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorHarlem2013

Jaartal1944
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Ets, La Songeuse kopen? Bied vanaf 350!
Corneille - Ets, La Songeuse

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1974
TechniekEts
Afmetingen56 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Litho, L'Oiseau kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Litho, L'Oiseau

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1980
TechniekLitho
Afmetingen54 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Kat - Ingelijst kopen? Bied vanaf 200!
Corneille - Zeefdruk, Kat - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen74 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Lucebert - Zeefdruk, Voorstelling met 2 figuren - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 200!
Lucebert - Zeefdruk, Voorstelling met 2 figuren - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1987
Afmetingen122 cm x 97.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Eugène Brands - gesigneerde litho - Portrait kopen? Bied vanaf 250!
Eugène Brands - gesigneerde litho - Portrait

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met kat, vogel en palm - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 400!
Corneille - Zeefdruk, Vrouw met kat, vogel en palm - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen125 cm x 107 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vogel met slang kopen? Bied vanaf 1!
Corneille - Zeefdruk, Vogel met slang

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen18 cm x 22.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Corneille - Zeefdruk, Venus dans dessus dessous - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 400!
Corneille - Zeefdruk, Venus dans dessus dessous - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2001
Afmetingen102 cm x 83.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Blauwe kat kopen? Bied vanaf 1!
Corneille - Zeefdruk, Blauwe kat

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1996
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Figuur en vogel kopen? Bied vanaf 100!
Corneille - Zeefdruk, Figuur en vogel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen32.5 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Ets, La Rêveuse kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Ets, La Rêveuse

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1974
TechniekEts
Afmetingen56 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - La promenade kopen? Bied vanaf 280!
Corneille - La promenade

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorart_vde

Jaartal2002
TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Rooskens - Litho, Compositie met vogels kopen? Bied vanaf 300!
Anton Rooskens - Litho, Compositie met vogels

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Oiseau ne du paysage - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Zeefdruk, Oiseau ne du paysage - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen92 cm x 97.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Litho, Mer du Sud - Ingelijst kopen? Bied vanaf 400!
Corneille - Litho, Mer du Sud - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1958
TechniekLitho
Afmetingen45 cm x 54.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst