5. Kunstliefde

Kunstliefde

Opgericht in 1807

Genootschap Kunstliefde

Het genootschap Kunstliefde is een Utrechtse vereniging voor kunstenaars en kunstliefhebbers. Het is een van de oudste kunstenaarsgenootschappen van Nederland en bij het tweehonderdjarig jubileum in 2007 waren er ruim honderd kunstenaars aangesloten bij het genootschap. Een van de interessante perioden in de geschiedschrijving van het genootschap Kunstliefde is de tijd na de Tweede Wereldoorlog. Na stagnatie die ontstond doordat het genootschap afkerig was van nieuwe stromingen in de kunst, kwam het verenigingsleven weer op gang. Vanwege financiële problemen werd in het begin van de 20e eeuw de kunstcollectie aan de gemeente Utrecht verkocht.

Gerrit Rietveld - Modelbouwpakket rood blauwe stoel kopen? Bied vanaf 110!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwpakket rood blauwe stoel
Afmetingen16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 110
Jan de Haas - Muze uitgekleed kopen? Bied vanaf 35!
Jan de Haas (1943) Nederlands Muze uitgekleed
TechniekLitho
Afmetingen51 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Rien Goené - Geometrisch Abstract IJzerplastiek kopen? Bied vanaf 750!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Geometrisch Abstract IJzerplastiek
TechniekIJzer
Afmetingen50 x 30 x 15 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 750
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen18.5 x 11 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Hans van Dokkum - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Stadsgezicht
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen55 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
TechniekEts
Afmetingen41.5 x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
TechniekEts
Afmetingen25 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Dirkje Kuik - VROUWENPORTRET VENETIË kopen? Bied vanaf 45!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands VROUWENPORTRET VENETIË
TechniekEts
Afmetingen24.5 x 17.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Willem Wagenaar - Athena versus Medusa kopen? Bied vanaf 195!
Willem Wagenaar (1907-1997) Nederlands Athena versus Medusa
TechniekPotlood
Afmetingen29.5 x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Willem Wagenaar - Surrealisme kopen? Bied vanaf 200!
Willem Wagenaar (1907-1997) Nederlands Surrealisme
TechniekPotlood
Afmetingen19 x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Huidig bod
€ 200
1 bieding
Dirkje Kuik - Egel - litho op een dubbel blad uit 1966 kopen? Bied vanaf 45!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Egel - litho op een dubbel blad uit 1966
TechniekLitho
Afmetingen50 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Ernst Vijlbrief - Pentekeningen kopen? Bied vanaf 100!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Pentekeningen
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen21 x 30 cm (h x b)
€ 100
Jan Henri Makkink - Stilleven met o.a. kalebas kopen? Bied vanaf 75!
Jan Henri Makkink (1868-1953) Nederlands Stilleven met o.a. kalebas
Afmetingen50 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 75
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
TechniekLitho
Afmetingen34 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Willem de Famars Testas - Graaf Floris IV tegenover de Graaf van Clermont in een toernooispel kopen? Bied vanaf 200!
Willem de Famars Testas (1834-1896) Nederlands Graaf Floris IV tegenover de Graaf van Clermont in een toernooispel
TechniekGouache
Afmetingen26 x 34 cm (h x b)
DragerKarton
€ 200
Willem de Famars Testas - De vondst van het lichaam van Karel de Stoute kopen? Bied vanaf 250!
Willem de Famars Testas (1834-1896) Nederlands De vondst van het lichaam van Karel de Stoute
Afmetingen28 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Willem de Famars Testas - De vondst van het lichaam van Karel de Stoute kopen? Bied vanaf 200!
TechniekAquarel
Afmetingen23 x 31 cm (h x b)
€ 200
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Lonneke – gesigneerde ets
TechniekEts
Afmetingen50 x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Dick van Luijn - Les Angles kopen? Bied vanaf 20!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands Les Angles
TechniekPotlood
Afmetingen54 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 20
Jos Böhm - Bijzondere glazen. kopen? Bied vanaf 75!
Jos Böhm (1922-1992) Nederlands Bijzondere glazen.
Afmetingen17.5 x 8 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 75
Afmetingen20 x 8 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 75
Dirkje Kuik - De held van kopen? Bied vanaf 25!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands De held van
TechniekLitho
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Afmetingen18 x 9.5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 75
Jos Böhm - Bijzonder glas kopen? Bied vanaf 50!
Jos Böhm (1922-1992) Nederlands Bijzonder glas
Afmetingen36.5 x 9.5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 50
Toon Jansen - Koning en Heer kopen? Bied vanaf 100!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Koning en Heer
TechniekAcryl
Afmetingen32 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
TechniekLitho
Afmetingen33 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Handen, litho kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Handen, litho
TechniekLitho
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Dirkje Kuik - Avant la Berezina, ets (kleine oplage, eerste druk!) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Avant la Berezina, ets (kleine oplage, eerste druk!)
TechniekEts
Afmetingen50 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Hans van Dokkum - zelfportret kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) zelfportret
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen54 x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Toon van Ham - Abstractie 'Bloei' kopen? Bied vanaf 350!
Toon van Ham (1905-1988) Nederlands Abstractie 'Bloei'
Afmetingen68 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 350
Gerrit Rietveld - Buffet Elling 1919 kopen? Bied vanaf 16000!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Buffet Elling 1919
Afmetingen105 x 196 x 47 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 16.000
Hans van Dokkum - Vaas met Chrysanten - blauw kopen? Bied vanaf 75!
Hans van Dokkum (1908-1995) Vaas met Chrysanten - blauw
TechniekLitho
Afmetingen50 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Johan Ponsioen - Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930 kopen? Bied vanaf 30!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930
TechniekEts
Afmetingen28 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Hans van Dokkum - Rozen kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Rozen
TechniekLitho
Afmetingen21 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Dirkje Kuik - Litho: Mevrouw Zilversteen kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Mevrouw Zilversteen
TechniekLitho
Afmetingen61 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Dirkje Kuik - Clowns kopen? Bied vanaf 50!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Clowns
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen25 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Dirkje Kuik - Litho kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho
TechniekLitho
Afmetingen60 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Jan van Ham - De heide van Drenthe kopen? Bied vanaf 50!
Jan van Ham (1892-1989) Nederlands De heide van Drenthe
Afmetingen40 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50