5. Nieuwe Haagse School

Nieuwe Haagse School

Opgericht in 1949

Nieuwe Haagse School

De Nieuwe Haagse School kwam op als reactie tegen de Cobra-beweging. De Nieuwe Haagse School werd geïnspireerd door 17e eeuwse kunst, de School van Barbizon en de daaruit voortvloeiende Haagse School. De Nieuwe Haagse School omvatte verschillende kunstenaarsgroepen en collectieven. In 1949 werden er exposities georganiseerd in Bodega de Posthoorn in Den Haag. In 1956 ontstond hieruit de Posthoorngroep, die bleef bestaan tot 1962. In 1951 ontstond de groep Verve die zich bezig hield met een modern-figuratieve kunst. Deze groep werd in 1957 opgeheven. Uit de groep Verve vloeide de groep Fugare voort in 1960. Deze focuste zich op non-figuratieve kunst tot 1967, toen de groep ophield te bestaan. In 1959 richtte werd ook nog de groep Atol opgericht. Er zijn echter ook kunstenaars die tot de Nieuwe Haagse School kunnen worden gerekend maar niet bij een van de bovengenoemde groepen waren aangesloten. Veel van deze kunstenaars die kunnen worden gerekend tot de Nieuwe Haagse School hebben een tijd in Parijs gewoond, en werden beïnvloedt door de École de Parijs. De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtij dagen in de jaren vijftig en zestig, in de jaren zeventig waren het de Nieuwe Realisten die het Haagse kunstklimaat domineerden.

Aat Verhoog - Zeefdruk - Strand II kopen? Bied vanaf 60!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Zeefdruk - Strand II
Afmetingen51.5 x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Jan Kuiper - Grote surrealistische monochrome Lithografie - oplage 65 - potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 35!
Jan Kuiper (1928-2017) Nederlands Grote surrealistische monochrome Lithografie - oplage 65 - potloodgesigneerd
TechniekLitho
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Co Westerik - Aardbeiplukkende man kopen? Bied vanaf 200!
Co Westerik (1924-2018) Nederlands Aardbeiplukkende man
TechniekLitho
Afmetingen15.9 x 19.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Joop Kropff - Moutstraat (Utrecht) kopen? Bied vanaf 70!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands Moutstraat (Utrecht)
TechniekLitho
Afmetingen41 x 49 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70
Jan Cremer - Tulpen, litho kopen? Bied vanaf 90!
Jan Cremer (1940) Nederlands Tulpen, litho
TechniekLitho
Afmetingen66 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 90
1 bieding
Paul Citroen - Vrouw Nora kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Vrouw Nora
TechniekLitho
Afmetingen66 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Paul Citroen - Anneloor kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Anneloor
TechniekLitho
Afmetingen66 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan Cremer - Attila’s Bivak, litho kopen? Bied vanaf 195!
Jan Cremer (1940) Nederlands Attila’s Bivak, litho
TechniekLitho
Afmetingen76 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 195
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 475!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Abstracte voorstelling
TechniekGouache
Afmetingen100 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
Gerard Verdijk - Zonder titel kopen? Bied vanaf 234!
Gerard Verdijk (1934-2005) Nederlands Zonder titel
Afmetingen68 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 234
Jan Cremer - Gobi II kopen? Bied vanaf 150!
Jan Cremer (1940) Nederlands Gobi II
Afmetingen92 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Ton Pape - Zonder titel kopen? Bied vanaf 25!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Zonder titel
TechniekGouache
Afmetingen51 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Jan Cremer - Zeefdruk: Toscane II - 1984 kopen? Bied vanaf 295!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: Toscane II - 1984
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Jan Cremer - Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977 kopen? Bied vanaf 399!
Jan Cremer (1940) Nederlands Ingelijste zeefdruk: Dutch glory - 1977
Afmetingen80 x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 399
TechniekLitho
Afmetingen40 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 299
Afmetingen51 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Cremer - zeer grote houtsnede: Landschap - 1999 kopen? Bied vanaf 375!
Jan Cremer (1940) Nederlands zeer grote houtsnede: Landschap - 1999
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen78 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 375
Kees van Bohemen - Litho: Els - 1978 kopen? Bied vanaf 250!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Litho: Els - 1978
TechniekLitho
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Willem Rozendaal - Art Deco Kleine Wijnglazen Willem Rozendaal kopen? Bied vanaf 20!
Willem Rozendaal (1899-1971) Nederlands Art Deco Kleine Wijnglazen Willem Rozendaal
Afmetingen12.5 x 6 x 6 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 20
Jan Cremer - Altai - Zeefdruk kopen? Bied vanaf 200!
Jan Cremer (1940) Nederlands Altai - Zeefdruk
Afmetingen140 x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Jan Cremer - 'Kaukasus' (met lijst) kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cremer (1940) Nederlands 'Kaukasus' (met lijst)
Afmetingen81 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Willem Minderman - MANDJE II kopen? Bied vanaf 40!
Willem Minderman (1910-1985) Nederlands MANDJE II
TechniekEts
Afmetingen20 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Kees Andrea - Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Kees Andrea (1914-2006) Nederlands Harlekijn en jongens met vlieger, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Johan van den Berg - BYE BYE COWBOY kopen? Bied vanaf 69!
Johan van den Berg (1939) Nederlands BYE BYE COWBOY
Afmetingen32 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 69
Kees van Bohemen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 209!
Kees van Bohemen (1928-1985) Nederlands Zonder titel
Afmetingen82 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 209
Ton Pape - Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst kopen? Bied vanaf 80!
Ton Pape (1916-2003) Nederlands Sjabloondruk, NO. 36 - Ingelijst
TechniekSjabloondruk
Afmetingen78.5 x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Johan van den Berg - WEIDS LANDSCHAP kopen? Bied vanaf 119!
Johan van den Berg (1939) Nederlands WEIDS LANDSCHAP
TechniekAcryl
Afmetingen35 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 119
Herman Berserik - Zeg maar dag met het handje kopen? Bied vanaf 75!
Herman Berserik (1921-2002) Nederlands Zeg maar dag met het handje
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen50 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Evert Moll - Olieverf op doek, Bedrijvigheid in haven - Ingelijst kopen? Bied vanaf 600!
Evert Moll (1878-1955) Nederlands Olieverf op doek, Bedrijvigheid in haven - Ingelijst
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 600
Jan Goeting - Kerke van Auvers Zuit Frankrijk kopen? Bied vanaf 225!
Jan Goeting (1918-1984) Nederlands Kerke van Auvers Zuit Frankrijk
Afmetingen68 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 225
1 bieding
Evert Moll - Zeezicht met figuur op pier kopen? Bied vanaf 249!
Evert Moll (1878-1955) Nederlands Zeezicht met figuur op pier
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 249
Aat Verhoog - Gesigneerde kleurenlitho - 42/150 kopen? Bied vanaf 75!
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Joop Kropff - 'Figuur studie' kopen? Bied vanaf 50!
Joop Kropff (1892-1979) Nederlands 'Figuur studie'
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Johan van den Berg - Geometrisch Abstracte Compositie - Origineel werk kopen? Bied vanaf 125!
Johan van den Berg (1939) Nederlands Geometrisch Abstracte Compositie - Origineel werk
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen34 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 125
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen34 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 125
Aat Verhoog - zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Aat Verhoog (1933) Nederlands zonder titel
TechniekEts
Afmetingen69 x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Aat Verhoog - Kavel van vijf werken kopen? Bied vanaf 70!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Kavel van vijf werken
TechniekLitho
Afmetingen56 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Aat Verhoog - Aat Verhoog kopen? Bied vanaf 50!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Aat Verhoog
TechniekHardcover
Afmetingen29.5 x 29.5 cm (h x b)
€ 50
Co Westerik - westerik 78 kopen? Bied vanaf 175!
Co Westerik (1924-2018) westerik 78
TechniekLitho
Afmetingen32 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Aat Verhoog - Mannen en honden, litho kopen? Bied vanaf 45!
Aat Verhoog (1933) Nederlands Mannen en honden, litho
TechniekLitho
Afmetingen57 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Jan Cremer - Offset poster: 75 jaar Boeijinga - 1998 kopen? Bied vanaf 60!
Jan Cremer (1940) Nederlands Offset poster: 75 jaar Boeijinga - 1998
TechniekOffset
Afmetingen70 x 50 cm (h x b)
€ 60
Jan Cremer - Zeefdruk: "Inverno" - 2002 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Cremer (1940) Nederlands Zeefdruk: "Inverno" - 2002
Afmetingen31 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Henk Munnik - z.t. | stadsplein kopen? Bied vanaf 50!
Henk Munnik (1912-1997) Nederlands z.t. | stadsplein
TechniekAquarel
Afmetingen21.7 x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Toon Kelder - Composition kopen? Bied vanaf 75!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands Composition
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
€ 75