Prachtige ets van de Nederlandse kunstenaar Albert Hemelman (1883-1951), met een voorstelling van Amsterdam gezien vanaf het IJ. Linksonder het schip "Albertina", met een knipoog verwijzend naar zijn eigen naam.
Met de hand gesigneerd met potlood rechtsonder.
Jaartal: onbekend, wellicht circa 1935
Oplage: onbekend
Afmetingen beeld: 26 x 46 cm.
Het blad is fraai ingelijst met passe-partout in een bewerkte houten lijst met enige ouderdoms- en gebruikssporen.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.
Over de kunstenaar:
Albert Hemelman (Neede, 1883 – Amsterdam, 1951) was een Nederlandse graficus, kunstschilder, tekenaar, etser, boekband ontwerper en lithograaf.
Zijn opleiding genoot hij aan de Rijksnormaalschool voor Kunstnijverheid en de Rijksacademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij was een leerling van Pieter Dupont, Klaas van Leeuwen, George Sturm en Nicolaas van der Waay. Hij werkte in Amsterdam en heeft ook gewerkt in Noorwegen, IJsland en Spitsbergen.
Zijn onderwerpen betroffen havengezichten, industriële landschappen, landschappen, stadsgezichten en stillevens. Hij ontwierp ook affiches en kalenders.
Albert Hemelman schilderde grote oceaan stomers en deze werken trokken de aandacht van Nederlandse kunstkopers en zij bezorgden hem verschillende opdrachten. Tot zijn belangrijkste klanten behoorden de Koninklijke Hollandsche Lloyd en de Amro-Bank in Amsterdam.
Hij was lid van de Vereeniging Sint Lucas en Arti et Amicitiae beide in Amsterdam.