Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd

Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 220,00

Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Alex C Rosemeier olieverf 1888-1992 "Bloesembomen in de Betuwe" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (105)

2662 verkochte items
Alle items van deze verkoper (14)
  • Alex Rosemeier (1888-1992)

Schilder :  Alexander Coenraad (Alex) Rosemeier (Soerakarta, 18 juli 1888 – Leiden, 15 augustus 1992)
Titel : " Bloesembomen in de Betuwe "
Datering : omstreeks 1950
Medium / Techniek : Olieverf op doek
Maten :  52 x 62 cm ( doek ) 65 x 75 cm ( ingelijst )
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed

Rosemeier verhuisde met zijn vader in 1900 van Nederlands-Indië naar Apeldoorn in Nederland. Zijn moeder was acht jaar eerder overleden. Na de dood van zijn vader (ca. 1908) werd Rosemeier beroepsmilitair. Hij was gelegerd in de Morschpoortkazerne in Leiden. In 1914 trouwde Rosemeier met Grietje Mast (1893-1969). In 1923 liep zijn contract bij het leger af en werd hij zelfstandig kunstenaar. Zijn eerste expositie werd gehouden in een ziekenhuis in Woerden. Hij onderhield zichzelf en zijn gezin door naast het kunstenaarschap verschillende baantjes te hebben. Vanaf de jaren dertig brachten zijn kunstwerken genoeg op, zodat hij er volledig van kon leven.

Rosemeier wordt samen met schilders als Arend Jan van Driesten, Johannes Cornelis Roelandse en Chris van der Windt gerekend tot de Leidse School, een stroming gelieerd aan de Haagse School. Hij schilderde vooral Hollandse landschappen en werd daarbij sterk beïnvloed door het impressionisme. Naast landschappen legde hij zich toe op stadsgezichten, stillevens en portretten. Verbleef o.a. op het eiland De Kaag, waar hij contact had met de kunstenaar Marinus Heijnes. Rosemeier was vooral geboeid door lichtval.

Ter gelegenheid van zijn 85e verjaardag werd in 1973 een grote overzichtstentoonstelling in het Stedelijk Museum De Lakenhal in Leiden georganiseerd. Op 103-jarige leeftijd opende hij zijn laatste expositie, gehouden in het raadhuis van Wassenaar.

Dit item is verkocht voor 220,00

Starttijd:19-11-2017 om 16:50
Eindtijd:03-12-2017 om 22:55

Biedingen (33):

lucas4231
3 dec. / 22:47
€ 220
Tom1145
3 dec. / 20:06
€ 200
essievan
3 dec. / 19:02
€ 190
Tom1145
2 dec. / 18:08
€ 180
kiwi01
2 dec. / 18:04
€ 170
Tom1145
2 dec. / 17:56
€ 160
kiwi01
2 dec. / 17:56
€ 150
Tom1145
2 dec. / 17:56
€ 150
kiwi01
2 dec. / 17:36
€ 135
Tom1145
2 dec. / 17:35
€ 125
kiwi01
2 dec. / 17:35
€ 120
Tom1145
30 nov. / 09:18
€ 110
kiwi01
30 nov. / 09:18
€ 100
Tom1145
30 nov. / 09:18
€ 100
kiwi01
30 nov. / 08:31
€ 80
Tom1145
30 nov. / 08:31
€ 75
kiwi01
30 nov. / 08:31
€ 75
Tom1145
23 nov. / 09:33
€ 46
Snuffel70
23 nov. / 09:33
€ 41
Tom1145
23 nov. / 09:33
€ 36
Snuffel70
23 nov. / 09:33
€ 31
Tom1145
23 nov. / 09:33
€ 26
Snuffel70
23 nov. / 09:33
€ 21
Tom1145
23 nov. / 09:33
€ 19
Snuffel70
23 nov. / 09:33
€ 17
Tom1145
23 nov. / 09:32
€ 15
Snuffel70
23 nov. / 09:32
€ 13
Tom1145
23 nov. / 09:32
€ 11
Snuffel70
23 nov. / 09:32
€ 9
Tom1145
23 nov. / 09:32
€ 7
Snuffel70
23 nov. / 09:32
€ 5
Tom1145
23 nov. / 09:20
€ 3
Snuffel70
20 nov. / 10:10
€ 1