Niet of onleesbaar gesigneerd - Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd - Verkocht

Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 180,00

Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Amsterdams impressionisme ca. 1900 "2 dames aan tafel" onduid. gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (113)

3029 verkochte items
Alle items van deze verkoper (43)
  • Niet of onleesbaar gesigneerd

Schilder:
Titel/Voorstelling: "2 dames aan tafel"
Datering: omstreeks 1900
Medium /Techniek : olieverf op doek
Maten : 64 x 52 cm en 78 x 66 cm ingelijst
Gesigneerd: rechtsonder
Conditie : goed / iets gecraqueleerd

Het Amsterdams Impressionisme is een laat-negentiende-eeuwse kunststroming.

In het Haagse atelier van Willem Maris werkte, in 1880, de toen twintigjarige George Breitner en het jaar daarop hielp hij Hendrik Willem Mesdag te Scheveningen, bij het schilderen van het daar bekende Panorama Mesdag. Na een korte opleiding bij Fernand Cormon in Parijs werd hij leerling van August Allebé in Amsterdam. Het Franse en het Haagse Impressionisme waren dus zijn basis geworden. Hij zou bekend blijven als de schilder van het Impressionisme noir en, ingevolge van zijn interesse voor de naturalistische literatuur, als de Zola van Amsterdam.

Andere Amsterdamse Impressionisten waren Floris Hendrik Verster, Isaac Israëls, Willem Bastiaan Tholen, Kees Heynsius, Willem de Zwart, Willem Witsen en Jan Toorop, die vriendschap sloot met de Belgische schilder James Ensor en medestichter werd van de Brusselse Les Vingt. Verder kunnen in dit verband ook nog de Amsterdamse Joffers genoemd worden.

Deze Amsterdamse schilders onderscheidden zich van de Haagse en Larense Scholen vooral door hun onderwerpkeuze, die uiteraard op het grootstedelijke leven was gericht.

Niet of onleesbaar gesigneerd

Alle items van deze kunstenaar(37)
FA. (113)

3029 verkochte items
Dit item is verkocht voor 180,00
Starttijd:10-10-2015 om 13:55
Eindtijd:24-10-2015 om 21:55
Biedingen (24)
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 21:50
€ 180
WelArt
24 okt. / 21:50
€ 171
WelArt
24 okt. / 20:24
€ 161
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 20:22
€ 151
WelArt
24 okt. / 20:22
€ 141
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 20:20
€ 131
WelArt
24 okt. / 20:20
€ 121
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 20:19
€ 111
WelArt
24 okt. / 20:19
€ 101
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 20:19
€ 86
WelArt
24 okt. / 20:19
€ 81
KunstkamerZuidoost
24 okt. / 19:55
€ 76
WelArt
24 okt. / 19:55
€ 71
WelArt
24 okt. / 19:14
€ 65
sbhartman
24 okt. / 17:09
€ 60
WelArt
24 okt. / 17:09
€ 58
sbhartman
24 okt. / 14:42
€ 53
WelArt
23 okt. / 12:02
€ 48
drieqa
11 okt. / 20:40
€ 43
EBi
11 okt. / 19:59
€ 38
drieqa
11 okt. / 17:29
€ 33
Sjeekspier
11 okt. / 17:05
€ 28
WelArt
11 okt. / 17:05
€ 23
Sjeekspier
11 okt. / 11:14
€ 1