Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944

Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!
Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!Andre van der Vossen - Ingelijst olieverf op doek , Bloemen in glas – 1944 kopen? Bied vanaf 1!
  • Andre van der Vossen (1893-1963)
Jaartal1944
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen36 cm x 27.5 cm (h x b)
Incl. lijst51 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een schilderij uit 1944 van de Nederlandse kunstenaar André van der Vossen (1893-1963), getiteld “Bloemen in glas”. Een werk uit zijn figuratieve periode.
    -Olieverf op doek, gespannen op een houten spieraam en ingelijst in een houten lijst.
    -Gesigneerd in het werk rechtsonder. Op de achterkant gesigneerd, gedateerd en getiteld.
    -Afmetingen: Lijst, 51 x 43 x 6 cm. Spieraam, 36 x 27½ cm. Beeld, 34½ x 26½ cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: Het werk is in goede staat met slijtplekjes aan de randen. De lijst heeft slijtplekken en heeft een beschadiging aan de linker rand. Het spieraam zit wat losjes in de lijst.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Andreas (André) Theodorus van der Vossen, geboren 26-02-1893 in Haarlem en overleden 17-05-1963 in Bloemendaal, aquarellist, beeldhouwer, collagist, grafisch ontwerper, illustrator, schilder, tekenaar, typograaf, vervaardiger van houtsnedes en vervaardiger van gouaches.
    Opleiding: School voor Bouwkunst, Versierende Kunsten en Ambachten in Haarlem (1915-1917). Hier volgde hij een opleiding in o.a. houtsnedetechniek en hij kreeg hier zijn vorming als ontwerper.
    André van der Vossen begon zijn carrière in 1917 als graficus, in dienst van de firma Joh. Enschedé en Zn. te Haarlem. In 1920 deed hij mee aan de prijsvraag ter vernieuwing van de Nederlandse postzegel. Hij won en ontwierp voor de PTT vele series postzegels waaronder kinderpostzegels en de ‘Watersnoodpostzegel’ in 1953. Verder ontwierp hij postzegels voor Duitsland, Nederlands Nieuw-Guinea, Curaçao, de Nederlandse Antillen en Suriname.
    Vanaf 1929 is André van der Vossen ook gaan schilderen. Eerst werkte hij figuratief maar na 1947 werd zijn werk abstracter en gekenmerkt door een grote diversiteit, niet alleen in stilistisch opzicht, maar ook wat betreft de gehanteerde technieken. Zijn abstracte stijlen waren streng geometrisch, abstract expressionistisch en lyrisch abstract.
    In 1949 werd hij uitgenodigd voor de “Salon des Réalités Nouvelles” in Parijs, een vereniging van kunstenaars en een kunsttentoonstelling met de nadruk op abstracte kunst. Hij nam tot 1956 deel aan deze Salon.
    In 1953 werd hij benoemd tot docent bij de Dienst Aestetische Vormgeving der PTT.
    Na zijn overlijden in 1963 kwam er in het Haarlemse museum Huis van Looy een herdenkingstentoonstelling.
    André van der Vossen was lid van de kunstenaarsverenigingen Vrij Beelden, Arti et Amicitiae (Arti, Amsterdam) en de Liga Nieuwe Beelden.
    (bron: o.a. RKD en Wikipedia)

    Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Frankrijk, Duitsland: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • Het werk is in goede staat met slijtplekjes aan de randen. De lijst heeft slijtplekken en heeft een beschadiging aan de linker rand. Het spieraam zit wat losjes in de lijst.
    Kan zo aan de muur.

Huidig bod € 45
Volgend minimum bod: € 50
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd25-5-2023 om 12:07
Eindtijd4-6-2023 om 20:40
Biedingen (11)
Braamberg
31 mei / 21:46
€ 45
ErnstBenjamin
31 mei / 21:46
€ 40
Braamberg
26 mei / 23:53
€ 35
Creceveur
26 mei / 23:53
€ 30
Braamberg
26 mei / 23:47
€ 25
Creceveur
26 mei / 23:47
€ 20
Braamberg
25 mei / 21:18
€ 15
Creceveur
25 mei / 21:18
€ 10
Braamberg
25 mei / 16:24
€ 5
Mormol
25 mei / 16:24
€ 3
Braamberg
25 mei / 15:07
€ 1