Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970 - Verkocht

Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!
Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!Anton Heyboer - originele pastel "Dan blijf ik ook !" gesigneerd ca. 1970  kopen? Bied vanaf 1!
  • Anton Heyboer (1924-2005)
TypeTekening / Aquarel

Schilder: Anton Heyboer 1924-2005
Titel/Voorstelling: "Dan blijf ik ook ! "
Datering: ca. 1970
Medium /Techniek : pastel(krijt) op papier
Maten : 27 x 20 cm en 63 x 47 cm gelijst
Gesigneerd: middenonder
Conditie : goed

Heyboer werd geboren te Sabang, op het Indonesische eiland Pulau Weh (ten noorden van Sumatra), als zoon van een werktuigbouwkundig ingenieur. Vijf maanden later verhuisde het gezin naar Haarlem, in 1925 naar Delft, in 1929 naar Voorburg en van 1933 tot 1938 woonde het gezin op Curaçao. Daarna volgde nog een verblijf in New York. Heyboer werd opgeleid tot werktuigbouwkundige. Nog voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog keerde het gezin terug naar Haarlem. In 1943 werd Heyboer door de Duitsers opgepakt in het kader van de Arbeitseinsatz en overgebracht naar een Durchgangslager voor buitenlandse dwangarbeiders te Prenzlauer Berg (Berlijn). Zeven maanden later keerde hij doodziek terug in Haarlem.

Na de Tweede Wereldoorlog vestigde hij zich te Borger en in 1950 trouwde hij met Elsa Wijnands, met wie hij twee jaar later een zoon zou krijgen maar die al in 1953 besloot van hem te scheiden. Na een verblijf van een paar maanden in Zuid-Frankrijk werd Heyboer in 1951 enige tijd opgenomen in het psychiatrisch ziekenhuis Santpoort te Bloemendaal. In 1961 vestigde hij zich in een boerderij in Den Ilp. Hij leefde daar aanvankelijk samen met drie, later met vijf vrouwen. Heyboer tekende, schilderde en etste. Zijn vrouwen zorgden voor de verkoop.

Dit item is verkocht voor 155,00
Starttijd:20-07-2015 om 22:05
Eindtijd:03-08-2015 om 22:05
Biedingen (24)
ron20
03 aug. / 21:58
€ 155
Peetkr
03 aug. / 21:57
€ 145
ron20
03 aug. / 21:53
€ 135
RoKo
03 aug. / 21:52
€ 125
ron20
03 aug. / 21:52
€ 120
RoKo
26 jul. / 18:18
€ 110
ron20
26 jul. / 18:18
€ 100
RoKo
26 jul. / 18:18
€ 100
ron20
24 jul. / 22:35
€ 70
FenS
24 jul. / 17:43
€ 65
Snoet
24 jul. / 17:43
€ 60
FenS
24 jul. / 17:39
€ 55
Snoet
24 jul. / 17:39
€ 50
FenS
24 jul. / 07:43
€ 45
Lieke_en_Dave
22 jul. / 21:42
€ 40
lvansteen
22 jul. / 20:23
€ 35
Sheenkress
22 jul. / 16:30
€ 30
DonCarleone
21 jul. / 20:10
€ 25
reja64
21 jul. / 20:10
€ 20
DonCarleone
21 jul. / 20:10
€ 9
reja64
21 jul. / 20:10
€ 7
DonCarleone
21 jul. / 10:09
€ 5
Sjeekspier
21 jul. / 10:09
€ 3
DonCarleone
21 jul. / 08:42
€ 1