FA. (2)

Aquarel schilderij van JH Doeleman 1848-1913 Molen in de sneeuw

Aquarel schilderij van JH Doeleman 1848-1913 Molen in de sneeuw kopen? Bied vanaf 375!
Aquarel schilderij van JH Doeleman 1848-1913 Molen in de sneeuw kopen? Bied vanaf 375!Aquarel schilderij van JH Doeleman 1848-1913 Molen in de sneeuw kopen? Bied vanaf 375!Aquarel schilderij van JH Doeleman 1848-1913 Molen in de sneeuw kopen? Bied vanaf 375!

Geplaatst door  Ineke_nicolai23

Lid sinds 2017
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Johan Hendrik Doeleman (1848-1913)

Aquarel schilderij molen in sneeuwlandschap

door J.H. Doeleman (1848 - 1913)

Achter matglas en in rustige lijst.
Maten zijn;59 x 41 cm

Doeleman, Johan Hendrik

Johan Hendrik Doeleman, geboren op 5 maart 1848 te Rotterdam en gestorven in Voorburg op 10 mei 1913. Doeleman volgde geen specifieke kunstopleidng en kan worden beschouwd als een autodidact. Vanaf 1877 was hij zelf leraar aan de tekenacademie te Rotterdam en werd er later zelfs benoemd tot lid van verdienste.

Werkte aanvankelijk in de omgeving van Haastrecht (de huidige gemeente Vlist) en vanaf 1899 vooral in Den Haag. Zijn favouriete onderwerpen waren land-,bos-, en duinlandschappen maar ook voor stillevens en figuurvoorstellingen schaamde hij zich niet. Zijn manier van schilderen doet hem indelen als een soort van epigoon bij de Haagse School; hij werd gezien als een echte impressionist. De kunstenaars Friedrich Hubert Ernst Bickenese en Leo Oosthout waren zijn dankbare leerlingen.

Scheen besteedt aandacht aan hem en diverse van zijn werken bevinden zich in het Nijmeegs Museum en in het Zeeuws Museum in Middelburg.

Starttijd:13-01-2018 om 11:00
Eindtijd:27-01-2018 om 11:00
Openingsbod€ 375
ObjectlocatieNumansdorp, Nederland