Joan Gardy Artigas - La part des autres
Moo Chew Wong - Mon carton á dessin
Corneille - L'amour au jour la jour
Type kunstwerk | Schilderij |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Schilder : Joh.E.H. Akkeringa 1861-1942
Titel/Voorstelling : " woning van Jan Akkeringa Eemwijkstraat 19 Voorburg"
Datering : 1950
Medium / Techniek : olieverf op doek
Maten : 43 x 34 cm (doek)
Gesigneerd : afkomstig uit nalatenschap van de schilder ( op achterzijde )
Conditie : goed
Johannes Evert Akkeringa schilderde prachtige stillevens met bloemen, maar is vooral bekend geworden met zijn duin- en strandgezichten bevolkt door vissersvrouwen en kinderen. Het zijn vaak blijmoedige Hollandse tafereeltjes, de vrouwen vredig werkend, de kinderen spelend in het zand onder een blauwe lucht met hoge bewolking. Hij wordt tot de late Haagse School gerekend. Musea: o.a. Rijksmuseum Kröller-Müller in Otterlo, Frans Halsmuseum in Haarlem en het Haags Gemeentemuseum.
Starttijd | 2-2-2015 om 16:05 |
Eindtijd | 15-2-2015 om 16:20 |