Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt

Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!

Verkoopprijs: € 35,00

Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!Bert de Keyser - ets: naar naakten van Rembrandt  kopen? Bied vanaf 35!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (155)

4949 verkochte items
Alle items van deze verkoper (74)
  • Bert De Keyser (1937)
GesigneerdHandgesigneerd

Bert de Keyser, droge naald ets, gesigneerd. Naar naakten van Rembrandt. Nummer: 9/25. Afmetingen ets: 13 x 20,5 cm. Afmetingen incl. achterblad (dik karton): 30 x 40 cm. De authenciteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan , op aanvraag, worden meegestuurd. De getoonde tentoonstellingsaffiche hoort ook bij deze kavel.

In de jaren 1660 maakte Rembrandt tientallen geëtste studies van het vrouwelijk naakt. Hij werkte ze uit tot sfeervolle voorstellingen, met een voor- en achtergrond. Het onverhulde realisme waarmee hij zijn modellen weergaf, was voor die tijd revolutionair. Rembrandt toonde de vrouwen zoals hij ze voor zich zag, met al hun onvolkomenheden. Sommige vrouwen hebben een hangbuik en bij anderen is onder de knie nog de afdruk van een kousenband te zien.

Bert de Keyser

Het zachte landschap wacht
het strelend oog,
de tedere, tekenende hand -
schroomvallig gedoogt

de huiverende rug
het ijle lijnenspel
van huid en opperhuid.

roerloos golft, onbespannen welft
onder de droge naald
het lokkend raadsel vrouw -

in koninkrijk en ballingschap
lijkt elke waarheid naakt.

Simon Vinkenoog 1981

De Brusselse kunstenaar Bert De Keyser stelde eind jaren 1990 in het Rembrandthuis in Amsterdam een reeks herinterpretaties van die geëtste studies van het vrouwelijk naakt ten toon. Met rood krijt tekende hij de vrouwen die hij liet poseren in de houding die Rembrandt voor zijn eigen naaktmodellen had uitgekozen. Daarna kraste De Keyser zijn figuren in koperen platen volgens de drogenaaldtechniek. Bij het afdrukken zorgt die techniek voor onregelmatige, grillige lijnen. De Keyser 'stripte' de originele naakten van Rembrandt tot geabstraheerde fluwelen lijnen.

Dit item is verkocht voor 35,00

Starttijd:18-01-2017 om 23:20
Eindtijd:02-02-2017 om 21:20

Biedingen (1):

bertenanja
2 feb. / 20:54
€ 35