Caspar Jacobsz. Philips 1732 -1789 riviergezicht bij nacht - Verkocht

Caspar Jacobsz. Philips 1732 -1789  riviergezicht bij nacht kopen? Bied vanaf 30!

Verkoopprijs: € 30,00

Geplaatst door  Jeffry

20 verkochte items
  • Caspar Jacobsz. Philips (1732-1789)
GesigneerdHandgesigneerd

Riviergezicht bij nacht

Een originele ets ,mit intialen getekend en gemaakt in 1766 door Caspar Jacobsz. Philips (1732-1789).

Afmetingen 68 x 127 mm.

Eenzelfde ets is in bezit van het Rijksprentenkabinet ( Rijksmuseum) met Projectnr. RP-P-PB 60.121

Caspar Philips, Jacobsz. (Amsterdam, 16 april 1732 - aldaar, 19 maart 1789) was een Nederlandse plaatsnijder, vooral bekend van het Grachtenboek.

Caspar Philips maakte 1.400 tekeningen van panden op de Heren-, Keizers- en Brouwersgracht. Waarschijnlijk maakte hij gebruik van een camera obscura met een afwijking, want zijn tekeningen zijn volgens Tim Killiam in elkaar gedrukt, ook om het rijtje huizen op een blad papier te krijgen. Verder hield zich bezig met tekenonderwijs en landmeetkunde.

Philips woonde op de Nieuwendijk bij de Kolksteeg, op de Haarlemmerdijk bij de Dommersstraat en op de Brouwersgracht bij de Willemsstraat. Hij werd begraven op het Karthuizerkerkhof.

Caspar Jacobsz. Philips (1732-1789)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  Jeffry

20 verkochte items
Dit item is verkocht voor 30,00
Starttijd:19-07-2016 om 13:02
Eindtijd:26-07-2016 om 13:02
Wouter_van_Elburg
26 jul. / 09:48
€ 30