Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007

Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007 kopen? Bied vanaf 199!
Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007 kopen? Bied vanaf 199!Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007 kopen? Bied vanaf 199!Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007 kopen? Bied vanaf 199!Co Westerik - Litho: visioen en visie - 2007 kopen? Bied vanaf 199!
  • Co Westerik (1924-2018)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal2007
TechniekLitho
OnderwerpBloemen en Planten
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen44.5 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Litho van Co Westerik. Titel: visioen en visie. Nummer: 34/50. Jaar: 2007. Afmetingen blad: H44,5 x b34 cm; Afmetingen voorstelling: H26,5 x b22 cm. Het werk is rechtsonder, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Jacobus (Co) Westerik (Den Haag, 2 maart 1924 – Rotterdam, 10 september 2018) was een Nederlands schilder. Hij kreeg zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag.

Na zijn afstuderen in 1947 maakte Westerik het schilderij De Visvrouw, waarmee hij in 1951 de Jacob Marisprijs voor de schilderkunst won. In 1953 en 1954 werd hem de Koninklijke Subsidie voor de Schilderkunst verleend. Dit maakte een stroom van positieve en vooral ook negatieve publiciteit los in besprekingen in de dagbladen. Ondanks dat laatste werd zijn werk aangekocht door musea, waaronder het Kunstmuseum Den Haag, Stedelijk Museum Amsterdam en Museum Boijmans Van Beuningen Rotterdam, en particuliere verzamelaars.

Westerik maakte schilderijen, aquarellen, tekeningen, litho’s en etsen. Hij werkte dagelijks, de helft van het jaar in zijn atelier in Rotterdam en de zomermaanden in Zuid-Frankrijk.

Van 1958 tot 1971 was Westerik docent modeltekenen aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. Met de Haagse kunstenaars Herman Berserik, Jan van Heel, Willem Hussem en Jaap Nanninga maakte Westerik deel uit van de groep Verve. Hij was klasgenoot van Cornelis Zitman, Henk Peeters en Toon Wegner met wie hij ook reisde.

Westerik kreeg uit zijn huwelijk met schilderes Hens de Jong drie dochters en uit zijn tweede huwelijk met galeriehoudster Fenna de Vries twee zonen. Zijn oudste dochter overleed in 1992.

Westerik zelf overleed op ruim 94-jarige leeftijd in 2018, na langere tijd ziek geweest te zijn.

In zeer goede staat.

Starttijd:03-10-2022 om 17:40
Eindtijd:09-10-2022 om 21:01
Openingsbod € 199
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland