Constant - litho: New Babylon - 1963

Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 550!
Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 550!Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 550!Constant - litho: New Babylon - 1963 kopen? Bied vanaf 550!
  • Constant (1920-2005)
TypePrenten & Uitgaves
Jaartal1963
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen40 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Prachtige litho uit de New Babylon serie van Constant. Jaar: 1963. Afmetingen werk: H40 x b75,5 cm. De totale oplage was 60 stuks. De litho's zelf waren niet gesigneerd. Alleen het voorblad uit de portfolio was gesigneerd door Constant en Simon Vinkenoog. Zie foto (deze wordt niet meegeleverd).

Literatuur: Constant Grafiek: nr 42

In het Kunstmuseum in Den Haag is een permanente tentoonstelling te zien over zijn New Babylon project van Constant. Zie ook onderstaande tekst:

Een wereld zonder grenzen. Mensen die niet hoeven te werken, maar vrij zijn om te spelen en te reizen. Constant Nieuwenhuys (1920 – 2005) verbeeldde zijn ideeën over een nieuwe wereld in een van de meest visionaire en omvangrijke beeldende kunst projecten uit de naoorlogse kunstgeschiedenis: New Babylon. Tot op de dag van vandaag, en misschien juist wel in de huidige maatschappij, een inspiratiebron voor velen. Het Gemeentemuseum Den Haag beheert het overgrote deel van dit project en deed er uitgebreid onderzoek naar. Naar aanleiding hiervan presenteert het museum deze zomer een van de grootste tentoonstellingen ooit over dit intrigerende project dat centraal staat binnen Constants oeuvre.
Click here to accept the video cookies to view the video.
Constant Nieuwenhuys, kortweg Constant, was niet alleen een vooraanstaand lid van de CoBrA-groep, maar is minstens even befaamd om New Babylon, een tot de verbeelding sprekend project waar hij bijna twintig jaar aan werkte. Na de Tweede Wereldoorlog ziet hij hoe alles opnieuw moet worden opgebouwd en hoe de samenleving in de jaren 50 verandert door de toenemende automatisering. Hij ontpopt zich tot een waar visionair en toont de buitenwereld aan de hand van maquettes, constructies, geografische kaarten, schilderijen, tekeningen, aquarellen, grafiek, films, teksten, lezingen en tijdelijke ‘omgevingen’ hoe de nieuwe wereld eruit zal zien. De tentoonstelling brengt zowel het project zelf als de ontwikkeling naar New Babylon in beeld.
Vrijheid
De mens zal zich in de ogen van Constant ontwikkelen tot een ‘homo ludens’, een spelende mens, creatief, vrij van werk en vrij van grenzen. Boven de bestaande steden worden nieuwe leefomgevingen gecreëerd waar iedereen vrij is om te gaan en staan waar hij wil. New Babylon ligt als vorm echter niet vast, Constant deed slechts suggesties voor de manier waarop de nieuwe wereld ingericht kan worden. Het is aan de mens om New Babylon creatief vorm te geven, afhankelijk van de behoeftes die er zijn. “Alles moet mogelijk blijven, alles moet kunnen gebeuren, de omgeving wordt gecreëerd door de activiteiten van het leven en niet andersom”.

Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag

In zeer goede staat. Wat minuscule vouwen in de hoekjes.

Sluit over 1d 7u 2m 55s
Openingsbod€ 550
Objectlocatie's-Gravenzande, Nederland
Starttijd:27-09-2022 om 12:11
Eindtijd:02-10-2022 om 21:07