Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963

Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!
Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!Corneille - Kleuren litho: Le soleil rouge - 1963 kopen? Bied vanaf 425!
  • Corneille (1922-2010)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1964
TechniekLitho
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
Passe-partout83 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Kleurenlitho  van Corneille. Titel: Le soleil rouge. Jaar: 1963. Oplage: 56/200. Afmetingen incl passe-partout: H83 x b66cm. Afmetingen voorstelling: H65 x b50cm. Het werk is, rechts onderaan, door de kunstenaar gesigneerd met potlood. De authenticiteit van het, aangeboden, werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:

Corneille stond aan de wieg van Cobra. Na het uiteenvallen van de groep blijft Cobra belangrijk voor hem, wat vooral te zien is aan de kinderlijke beeldtaal. In 1947 komt hij in aanraking met de surrealistische kunst en literatuur. Het surrealisme ontketent bij Corneille een nieuwe vrijheid van fantasie.​

Een reis naar Cuba, Zuid-Amerika en Mexico halverwege de jaren zestig betekent het einde van zijn sombere en abstracte doeken. Corneille heeft hier geen verklaring voor: "Het is gewoon gebeurd." Er kwamen weer kleur en beweging in zijn werk, waardoor het veel vrolijker werd, beïnvloed door de kunst van inheemse volksstammen. Zijn werk wordt figuratief en hij gebruikt motieven als vrouwen, bomen en vogels. ​

Corneille maakt geen schetsen of plannen voor hij aan een schilderij begint. "Ik begin eenvoudig en het onderwerp doet er niet zoveel toe. Het gaat om de intensiteit."​

Sluit over 4d 18u 55m 18s
Openingsbod€ 425
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:01-02-2023 om 18:06
Eindtijd:13-02-2023 om 19:24