Corneille - Zeefdruk Pinocchio II

Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!
Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!Corneille - Zeefdruk Pinocchio II kopen? Bied vanaf 50!
Vergelijkbaar item plaatsen
  • Corneille (1922-2010)
TypePrenten & Uitgaves
Periode1945 t/m 1999
TechniekZeefdruk
StijlModern
OnderwerpDieren
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen57 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Zeefdruk van Corneille. Oplage: 28/99. Afmetingen blad: H57 x b76cm. Afmetingen voorstelling: H40 x b62cm. Het werk is rechts onderaan, in de druk, gesigneerd.



Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen , bij vooruitbetaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. We kunnen het werk ook verzenden via Postnl. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Cornelis Guillaume van Beverloo, beter bekend als Corneille (Luik, 3 juli 1922 – Auvers-sur-Oise (Frankrijk), 5 september 2010) was een Nederlandse kunstschilder en een van de leden van Cobra.
grafsteen Corneille in Auvers-sur-Oise
Corneille werd geboren in het Belgische Luik, als kind van Nederlandse ouders. Hoewel grotendeels autodidact, volgde hij kunstcursussen aan de Amsterdamse Rijksacademie, tussen 1940 en 1942. In 1946 hield hij in Groningen zijn eerste expositie.
Aanvankelijk sterk beïnvloed door het werk van Picasso, maakte hij zich in 1948 hiervan los en trad toe tot de Cobra-beweging; hij is daarvan medeoprichter, samen met onder anderen de Nederlanders Karel Appel, Jan Nieuwenhuijs, diens broer Constant Nieuwenhuijs en de Belgen Christian Dotremont en Joseph Noiret.
In 1950 verhuisde hij van Amsterdam naar Parijs waar hij tot 1968 samenleefde met de fotografe Henny Riemens(1928-1993). Het paar trouwde in 1955 te Amsterdam en reisde meermalen naar andere delen van de wereld: Noord-Afrika, Noord-Amerika, de Antillen en Zuid-Amerika. Deze reizen bepalen in hoge mate de aard van zijn werk. Vanaf 1960 viel hij terug op figuratieve kunst, waarbij vrouwen, vogels, bloemen en vaak personages tot zijn artistiek vocabularium behoren.
Zelf beweerde hij dat schilderen geen hobby of werk is, maar eerder een roeping. De laatste jaren had Corneille zijn atelier in Parijs. Bezoekers werden vrijwel niet gedoogd door de kunstenaar. Corneille leefde teruggetrokken in het Maison du Cedres in het Franse departement Val-d'Oise. Hij overleed op 5 september 2010. Corneille werd begraven op de begraafplaats in Auvers-sur-Oise, waar in 1890 ook Vincent van Gogh werd begraven.

ConditieZeer Goed

De voorstelling is in zeer goede staat. Langs de randen zitten wat kreukeltjes. Ingelijst vallen deze onder de passe -partout.

GarantieBij het plaatsen van het item verklaar ik mij akkoord met de garantievoorwaarden zoals deze gelden op Kunstveiling ten aanzien van een juiste omschrijving van het aangeboden item

De verkoper neemt de volledige verantwoordelijkheid voor dit item. Kunstveiling biedt slechts het platform bij deze transactie, welke direct met de verkoper afgehandeld dient te worden. Meer informatie.

Veiling is afgelopen
VEILINGGEGEVENS
Starttijd:17-01-2023 om 09:12
Eindtijd:27-01-2023 om 19:02
Openingsbod € 50
Veilingkosten: 15%
AfhalenJa is mogelijk
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
VerzendingWereldwijd

Nog geen account?
Door een gratis account aan te maken kunt u bieden op {{numberOfItems}} items of zelf een item in de veiling plaatsen.