Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst - Verkocht

Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!
Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!Daan Bout - Ploegarbeid | ets uit 1932 - ingelijst kopen? Bied vanaf 30!
  • Daan Bout (1891-1965)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1932
TechniekEts
StijlImpressionistisch
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen21 cm x 37 cm (h x b)
Lijst35 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Deze oude ets van Daan Bout (1891-1965) mag gerust een klassieker worden genoemd
Titel: Ploegarbeid,  paardenspan van 4 paarden voor ploegende boer
In 1932 uitgegeven als premie ets door de A'damse Kunstenaarsvereniging Sint Lucas
Beeldmaat 19x35 cm
Gesigneerd in potlood rechtsonder: 'Daan Bout'.
Tevens monogram ('DB') in de plaat rechtsonder.
Het werk zit in een eiken lijst
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Daan Bout was een Amsterdamse kunstschilder, pastellist, aquarellist en graficus. Bout schilderde dieren, landschappen, ploegende paarden in impressionistisch-naturalistische stijl.
Hoewel autodidact was hij leerling aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amsterdam o.l.v. Klaas van Leeuwen en J.C. Weyand. Hij maakte studiereizen naar de Verenigde Staten, Parijs en Londen.
Zijn werk verraadt een voorliefde voor het stoere boerenpaard. Hij schilderde deze dieren in een brede, niet op details gerichte techniek, met forse kwast of paletmes. Bout was ook een uitstekend graficus.
Werk van hem is in het Stedelijk Museum Alkmaar aanwezig.

Deze oude ets verkeert in een mooie staat. Enkele kleine plekjes op het blad en wat vuiltjes achter het glas. In fraaie eiken lijst

Daan Bout (1891-1965)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (1)
Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
260 verkochte items
Alle items van deze verkoper (34)
51 cm
35 cm
37 cm
21 cm
Dit item is verkocht voor 34,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:07-08-2022 om 22:06
Eindtijd:18-08-2022 om 20:38
CharlesE
18 aug. / 20:28
€ 30