Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd

Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Tekening / Aquarel

Verkoopprijs: € 220,00

Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Deense Neo-Cobra kunstenaar Finn Pedersen (1944-) aquarel "figuur" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (105)

2662 verkochte items
Alle items van deze verkoper (14)
  • Finn Pedersen (1944)
TypeTekening / Aquarel

Kunstenaar : Finn Pedersen ( 1944- )
Titel/Voorstelling : " abstracte figuur "
Datering : ca. 1980
Medium / Techniek : aquarel op papier
Maten : 40 x 30 cm (papier) en 48 x 38 cm (ingelijst)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed

Finn Pedersen werd geboren in 1944 op het eiland Bornholm (Denemarken). Hij overleed op 18 juli 2014.

Reeds vroeg realiseerde hij zich dat schilderen zijn grootste ambitie was.

Op twintigjarige leeftijd kwam hij via een aantal kunstenaars in contact met de abstracte kunst. In 1965 houdt hij zijn eerste tentoonstelling. Een jaar later neemt hij deel aan een groepstentoonstelling in de Court Gallery in Kopenhagen. Hier exposeren ook Asger Jorn, Karel Appel, Carl Henning Pedersen en een aantal andere COBRA-kunstenaars.

In 1968 wordt hij opgenomen in de psychiatrie. Twee jaar later wordt hij gevraagd om deel uit te maken van de “August 70” groep. Zijn artsen zien in dat schilderen de enige manier is om Pedersen terug gezond te laten worden en geven hun toestemming. Zijn schilderscarrière kan nu echt beginnen…

In 1981 ontmoet hij Jens Faunschow, die zijn schilderijen introduceert in de USA (San Francisco). De internationale doorbraak wordt een feit en zijn werken halen exuberant hoge bedragen.

In 1982 trouwt hij met de Noord-Ierse Mary, die hem volop steunt en voor hem een bron van inspiratie wordt.

Zijn werk

Met krachtige bewegingen brengt hij de verf op het canvas. Hij gebruikt de spatel, zijn vingers of laat de inhoud van de tube in dikke stromen over het doek vloeien. Pedersen vlecht de kleuren ineen, laat ze om elkaar heen draaien en elkaar uitdagen. Zo ontstaan er nieuwe onverwachte en mysterieuze verbanden. Het is voor deze kunstenaar van het grootste belang dat elke kleur helder en puur blijft. Het mag geen warboel worden. Van vermenging van kleuren is dus zelden sprake. Voor Pedersen is elke kleur mooi genoeg van zichzelf. Kleuren moeten elkaar aanvullen. Ze moeten elkaar nieuwe energie geven. Net als de afzonderlijke tonen in een melodie waar elke toon zijn eigen belangrijke rol speelt. De schilderijen van Pedersen zijn herkenbaar en raadselachtig. Herkenbaar, want ze doen op het eerste gezicht denken aan de onstuimige agressiviteit van de kunstenaarsbeweging Cobra tijdens de jaren 1948-1951. De oprichters waren verzot op expressieve kleurrijke overdrijvingen. Raadselachtig, omdat het schilderij speelt met de beschouwer. Als in een droom verandert het beeld op het schilderij voortdurend.

Dit item is verkocht voor 220,00

Starttijd:30-07-2016 om 16:58
Eindtijd:13-08-2016 om 21:58

Biedingen (27):

lcur
13 aug. / 21:52
€ 220
25666
13 aug. / 12:35
€ 200
lcur
13 aug. / 12:35
€ 190
25666
13 aug. / 12:35
€ 180
lcur
13 aug. / 12:35
€ 170
25666
13 aug. / 12:35
€ 160
lcur
12 aug. / 22:31
€ 145
25666
12 aug. / 13:13
€ 135
lcur
12 aug. / 13:13
€ 125
25666
12 aug. / 13:13
€ 125
lcur
12 aug. / 13:12
€ 110
25666
12 aug. / 13:12
€ 100
lcur
12 aug. / 09:57
€ 95
Dirk1983
11 aug. / 23:56
€ 90
lcur
11 aug. / 21:16
€ 85
kman
11 aug. / 04:10
€ 80
2844
11 aug. / 04:09
€ 75
kman
11 aug. / 04:09
€ 75
2844
3 aug. / 11:02
€ 70
Sesselink
3 aug. / 11:02
€ 65
Sesselink
2 aug. / 12:07
€ 60
2844
30 jul. / 20:45
€ 55
wibo930
30 jul. / 20:45
€ 50
wibo930
30 jul. / 18:04
€ 13
11556
30 jul. / 18:02
€ 11
wibo930
30 jul. / 18:02
€ 10
11556
30 jul. / 17:39
€ 1