Dick Cassee - zeer grote linosnede: Compositie - 1988 (200 cm, uniek item !)

Dick Cassee - zeer grote linosnede: Compositie - 1988 (200 cm, uniek item !) kopen? Bied vanaf 250!
Dick Cassee - zeer grote linosnede: Compositie - 1988 (200 cm, uniek item !) kopen? Bied vanaf 250!Dick Cassee - zeer grote linosnede: Compositie - 1988 (200 cm, uniek item !) kopen? Bied vanaf 250!Dick Cassee - zeer grote linosnede: Compositie - 1988 (200 cm, uniek item !) kopen? Bied vanaf 250!
  • Dick Cassee (1930)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1988
TechniekHout/Linosnede
DragerJapans Papier
OnderwerpAbstract
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen200 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageUniek item
Linosnede van Dick Cassee uit 1988. Dit is een uniek item, waar er maar 1 van is gemaakt! Jaar: 1988 (11-5) Afmetingen blad: H200 x b28cm. Titel: eascoul a... Het werk is rechtsonder gesigneerd door de kunstenaar.  Op de foto zit het blad er wat kreukelig uit maar in werkelijkheid is dat het niet. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden: onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

In de naoorlogse beeldende kunst neemt Dick Cassée een belangrijke plaats in. Cassée heeft een wezenlijke bijdrage aan de vernieuwing van de grafiek geleverd, een kunstvorm die ten opzichte van de schilderkunst veelvuldig genegeerd werd. Met zijn metaaldrukken en droge naaldprenten zoekt Cassée voortdurend naar een wijze om uitdrukking te geven aan zijn visie op de natuur en de ruimte. Tegelijk verkent hij de expressieve mogelijkheden van het materiaal: met enkele lijnen weet hij de essentie van het landschap en de ruimte vast te leggen. Ter ere van zijn zeventigste verjaardag organiseert het prentenkabinet van de Universiteit van Leiden (Rapenburg 65) een overzicht van de grafiek die Cassée tussen 1966 en 1979 maakte. De tentoonstelling is te beschouwen als 'een hommage aan een meesterlijk graficus pur sang'. Signature XV - april 2012
Dick Cassée (Bloemendaal, 1931) wijdt zich al vijftig jaar aan het maken van grafiek en behoort tot de belangrijkste grafische kunstenaars van Nederland. Hij studeerde aan de toenmalige Academie voor Kunst en Industrie te Enschede en bij Stanley W. Hayter, Atelier 17, in Parijs. Vele jaren was hij docent tekenen en grafiek aan de toenmalige Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in 's Hertogenbosch. Het werk van Dick Cassée is veelal een reflectie op de waarneming van het landschap of de architectuur. Hij wil het licht en de ruimte in haar essentie weergeven. Dick Cassée maakt vaak studiereizen. De prenten voor deze uitgave, getiteld SYUNIK zijn een weerslag van een reis naar het gelijknamige district in Armenië.

Dick Cassee (1930)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (6)

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (175)

5596 verkochte items
Alle items van deze verkoper (334)
28 cm
200 cm
Sluit over 4d 6u 16m 21s
Openingsbod€ 250
Objectlocatie's-Gravenzande,  Nederland
Starttijd:01-02-2023 om 22:57
Eindtijd:10-02-2023 om 20:12