Ingetogen en sfeervol olieverfschilderij van Dirk Roggeveen (1872-1955) met boerin die de konijnen voert. Mooie details in groen, rood en paars die eruit springen in de koele sfeer van een schuur in het begin van de 20ste eeuw.
De lijst past mooi bij de sfeer van dit schilderij.
Dirk Roggeveen werd ini1872 in de Kop van Noord-Holland, geboren. Hij overleed in 1955 in Amsterdam. Roggeveen woonde en werkte in Warmond tot 1900, Amsterdam, Brussel, Leiden tot 1906, Laren tot 1908, Hillegersberg na 1908 en Bilthoven na 1922. Verder woonde en werkte hij later nog in Wassenaar, Warnsveld, Blaricum, Zoelen, Tiel, Rotterdam, Rijnsburg, De Bilt, Groesbeek en Baarn.
Hij was een leerling van D.A. Kooreman te Leiden. Schilderde, tekende etste en lithografeerde bloemen, stillevens en landschappen. Tot 1916 maakte Roggeveen traditionele landschappen in de trant van de Haagse School, daarna verschoof zijn stijl naar het pointillisme en gebruikte hij fellere kleuren.
Er is bij het fotograferen gebruik gemaakt van verschillende lichtbronnen.