Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979

Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!
Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!
  • Dirkje Kuik (1929-2008)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1979
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen32 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage34/200
2 litho's van Dirkje Kuik. Deze litho's zitten in het boekje Petit No3. Nummer: 147/200. Afmetingen blad: H23 x b32cm en H32 x b23cm. Afmetingen per voorstelling: H20.5 x b28cm en H25 x b18.5cm. De werken zijn rechts onderaan, met potlood, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het, aangeboden, werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag

Dirkje Kuik (Utrecht, 7 oktober 1929 – aldaar, 18 maart 2008) was een Nederlands schrijfster, graficus, illustrator, tekenaar en transvrouw.

De in Utrecht wonende en werkende Dirkje werd geboren als William Diederich Kuik. In 1977 ging Kuik de voornaam Dirkje bezigen en in 1979 liet Kuik zich in een ziekenhuis in Londen opereren en ging sindsdien geheel door het leven als vrouw. Over haar operatie, haar belevenissen als genderdiasporapatiënt, zoals zij het noemde en hoe zij haar leven na de operatie weer oppakte schreef ze uitgebreid, met name in Huishoudboekje met rozijnen.
Kuik studeerde enige tijd aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam, was kunstrecensent bij Het Parool en tekende voor Vrij Nederland. In 1960 richtte Kuik samen met Joop Moesman en Henc van Maarseveen het grafisch gezelschap De Luis op. Deelnemende kunstenaars met uiteenlopende ideeën wisselden elkaar af gedurende twintig jaar.
Portret van William Diederich Kuik, 1963
Als graficus, illustrator en tekenaar legde ze zich toe op stadsgezichten, figuurvoorstellingen en portretten; daarnaast was ze schrijver en dichter. Als dichter debuteerde ze in 1969 met de bundel 45 Gedichten, nog onder de naam William D. Kuik. Het werk wordt gezien als belangrijke bijdrage tot de Nederlandse neoromantische stroming. Voor Utrechtse Notities uit 1969 ontving ze de Prozaprijs van de gemeente Amsterdam. De door Kuik zelf geïllustreerde feuilleton De held van het potspel uit 1974 werd bekroond met de Vijverbergprijs.
Van 1958-1963 en van 1968-1972 was ze lid van het genootschap Kunstliefde, een Utrechtse vereniging van kunstenaars en kunstminnaars, opgericht in 1807. Dirkje Kuik overleed in 2008 en werd in zeer besloten kring begraven op de plaatselijke Begraafplaats Soestbergen. Na haar dood werd een expositie ingericht bij Kunstliefde aan de Nobelstraat als drieluik, haar beeldend werk, een biografisch overzicht van haar leven en beeldend werk van tijdgenoten. In 2008 werd in haar voormalig woonhuis aan de Oudekamp 1 te Utrecht een museum ter ere van haar werk ingericht, dat zo'n vier jaar heeft bestaan. Vanuit de stichting "Dirkje Kuik" wordt haar artistieke nalatenschap beheerd.

Het ene werk heeft wat verkleuring op de randen, de andere is in zeer goede staat.

Dirkje Kuik (1929-2008)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (16)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (174)

5501 verkochte items
Alle items van deze verkoper (299)
23 cm
32 cm
Starttijd:03-10-2022 om 17:39
Eindtijd:09-10-2022 om 21:01
Openingsbod € 100
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa