Ets 'Oud Rijswijk' 1979 Ruurd van den Berg (1895-1980) - Verkocht

Ets 'Oud Rijswijk' 1979 Ruurd van den Berg (1895-1980) kopen? Bied vanaf 35!

Verkoopprijs: € 35,00

Ets 'Oud Rijswijk' 1979 Ruurd van den Berg (1895-1980) kopen? Bied vanaf 35!Ets 'Oud Rijswijk' 1979 Ruurd van den Berg (1895-1980) kopen? Bied vanaf 35!

Geplaatst door  art_special

55 verkochte items
  • Ruurd van den Berg (1895-1980)
GesigneerdHandgesigneerd

Ets is in goede staat.
Beeldmaat (hxb) = 29 x 19,5 cm
L.O. gesigneerd en gedateerd '79

Ingelijst achter eenvoudige pas-partout en glas
Lijstafmeting (hxb) = 44 x34 Opm. Lijst heeft enkele kleine, maar m.i. verwaarloosbare manko's.

Ruurd van den Berg

Woonde en werkte in Coevorden; Van jeugdige leeftijd af in Den Haag. Leerling van de Akademie van BK in Den Haag. Heeft les gehad van Art van Dobbenbrugh, J.J.Chris. Lebeau, Dirk Harting en Arend Hendriks. Aquarellist; tekenaar (pen en pastel), vooral graficus (etser en lithograaf) van landschappen (Brabant en omgeving Den Haag), stadsgezichten (Den Haag), bloemen en protretten. Belangrijk etser in de figuratieve stijl. Gaf vele jaren les in de grafische technieken. Lid van ‘Pulchri Studio’ in Den Haag, ‘De Grafische’ en van de Bond van Grafici en Tekenaars. Eretentoonstelling in ‘Pulchri Sudio’ in Den Haag in 1961. Werk in Haags Gemeentemuseum, Museum Boymans-van Beuningen Rotterdam en het Gemeentearchief in Den Haag.

(Pieter Scheen Blz. 77)

Na lagere school in het drukkersbedrijf werkzaam in Nederland en Duitschland als illustratiedrukker - en later als" Chef-drukker. Werkte ook twee jaar aan de Haagse Akademie op de grafische klasse. In 1926 assistent en leeraar in de grafische technieken aan de openbare leeszaal te Den Haag. Omstreeks die tijd legde hij zich ook toe op tekenen, etsen en lithograferen (Duinlandschappen, oude Boerenhuizen, Stadsgezichten). 1943 tentoonstelling in „Pulchri". Woont in Den Haag

(Lexicon Mak van Waay Blz. 14)

Dit item is verkocht voor 35,00
Starttijd:08-04-2013 om 10:18
Eindtijd:14-04-2013 om 10:18
Dubbelmonde
14 apr. / 09:25
€ 35