Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!)

Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!) kopen? Bied vanaf 2350!
Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!) kopen? Bied vanaf 2350!Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!) kopen? Bied vanaf 2350!Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!) kopen? Bied vanaf 2350!Eugene Brands - Gouache: abstracte compositie - 1962 (Groot!!!) kopen? Bied vanaf 2350!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
Alle items van deze verkoper (311)
  • Eugene Brands (1913-2002)
Jaartal1963
TechniekGouache
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Afmetingen43 cm x 50 cm (h x b)
Lijst68.5 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gouache op karton van Eugene Brands uit 1962. Abstracte compositie. Afmetingen incl lijst: H68.5 x b74cm. Afmetingen voorstelling: H43 x b50cm. Het werk is rechts onderin  gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild

Herkomst: Galerie "De Rijk" , Noordeinde, Den Haag.

Volgrecht: Voor dit item wordt de wettelijk verplichte 4% Volgrecht-vergoeding berekend over de gehele verkoopprijs. Deze komt dus op de verkoopprijs incl. veilingkosten

Verzending:
Het werk kan ook worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruitbetaling,  is zeer ruim. M.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het kan ook met een koerier worden verzonden. Kosten Nederland: 50,50. Kosten Vlaanderen: 91,50.

Leven en werk[bewerken | brontekst bewerken]

Eugène Brands nam in 1946 deel aan de groepstentoonstelling Jonge schilders in het Stedelijk Museum te Amsterdam, waar een hele zaal met zijn werk was gevuld. Daar hield hij goede contacten aan over met directeur Sandberg, die hem een (solo)expositie had toegezegd.

Toen hij in 1948 was toegetreden tot de Experimentele Groep in Holland, nam hij de taak op zich om de contacten met het Stedelijk Museum te behartigen. Dit leidde tot de Internationale tentoonstelling van experimentele kunst van november 1949.

Door meningsverschillen en onderlinge ruzies naar aanleiding van deze expositie heeft hij de Cobra-beweging verlaten en er afstand van genomen. Ook in artistiek opzicht ging hij zijn eigen weg. In de jaren 50 maakte hij werk, dat op kindertekeningen, mede op die van zijn dochter Eugénie, geïnspireerd was.[1] Pas in de jaren 60 kwam hij weer uit op het kleurenpalet van Cobra.

Behalve schilderijen maakte Brands ook assemblages, waarbij hij dezelfde abstractie en hetzelfde kleurenpalet als in zijn schilderijen toepaste. In 2012 verschenen twee bundels met experimentele gedichten en verhalen uit zijn nagelaten werk.

De door Sandberg georganiseerde groepstentoonstelling in 1962 betekende uiteindelijk de doorbraak van Eugène Brands. Hij hoefde niet langer van de contraprestatie te leven.

Vanaf 1967 gaf hij les aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in 's-Hertogenbosch. Hij werkte vanaf 1973 in de zomers in Nunspeet, later had hij ook een atelier in de Provence.

In zeer goede staat

Eugene Brands (1913-2002)

Alle items van deze kunstenaar(23)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
74 cm
68.5 cm
50 cm
43 cm
Starttijd:16-06-2022 om 10:45
Eindtijd:24-06-2022 om 20:00
Openingsbod€ 2350
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
VerzendingAlleen per koerier