Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980

Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!
Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!Faiga Ostrower - Ingelijste litho - 1980 kopen? Bied vanaf 125!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
Alle items van deze verkoper (311)
  • Faiga Ostrower (1920-2001)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1980
TechniekLitho
IngelijstIngelijst
Afmetingen60 cm x 35 cm (h x b)
Lijst83 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage64/100
Ingelijste litho van  Faiga Ostrower. Jaar: 1980. Oplage: 64/100. Afmetingen incl lijst: H83 x b56cm. Afmetingen voorstelling: H60 x b35cm. Het werk is, rechts onderaan, gesigneerd en gedateerd door de kunstenaar. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Fayga Ostrower werd geboren als Fayga Perla Krakowski in een joods gezin in Łódź. In 1921 verhuisde het gezin naar Elberfeld en Barmen in Duitsland, waar Ostrower lagere en middelbare scholen bezocht. In het begin van de jaren dertig zocht het gezin na moeilijkheden met de Duitse autoriteiten hun toevlucht in België en emigreerde in 1934 naar Brazilië, waar ze zich in Nilópolis vestigden. Ostrower begon te werken als secretaresse terwijl ze kunst studeerde aan de Fine Arts Association, en in 1946 volgde ze ontwerplessen aan de Braziliaanse Vereniging voor Schone en Grafische Kunst van de Getúlio Vargas Foundation, waar ze metaal- en houtgravure en kunstgeschiedenis studeerde bij docenten Axel Leskoschek , Tomás Santa Rosa, Carlos Oswald en Anna Levy. In 1955 bracht ze een jaar door in New York via een Fulbright Scholarship, gravure onder de voogdij van Stanley Hayter.

Ostrower exposeerde en won prijzen op de internationale kunstbiënnales van São Paulo (1951 tot 1967), Venetië (1958 en 1962) en Mexico (1960).

In 2002 werd het Fayga Ostrower Institute opgericht in Rio de Janeiro ter nagedachtenis aan Ostrower, om haar werken en documenten te huisvesten en om te zorgen voor creatieve, beeldende kunst en interdisciplinaire studie.

In 1941 trouwde Ostrower met de marxistische activist Heinz Ostrower, beiden werden in 1951 genaturaliseerd. Ze kregen een zoon Carl Robert (b. 1949), en dochter Anna Leonor (b. 1952).

Onderwijs
Tussen 1954 en 1970 doceerde Ostrower compositie en kritische analyse aan het Museum of Modern Art, Rio de Janeiro. In de jaren zestig doceerde ze aan de Slade School of Fine Art in Londen en in 1964 aan het Spelman College in Atlanta. Vervolgens bekleedde ze functies binnen postdoctorale programma's aan verschillende Braziliaanse universiteiten. Achtereenvolgens ontwikkelde ze kunstcursussen voor arbeiders en gemeenschapscentra en gaf ze lezingen bij verschillende culturele instellingen
Het werk kan worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag (Scheveningen), Rotterdam en Delft en 5 minuten van het strand). De termijn voor het ophalen, bij vooruit betaling, is zeer ruim, m.a.w. de koper kan het werk weken of zelfs maanden later ophalen en het zo mogelijk combineren met een bezoek aan één van de bovengenoemde steden of het strand. Het werk kan ook worden verzonden. Onze verzenddagen zijn dinsdag en donderdag.

Verzenden/ophalen:
Bij aankoop kan het werk worden opgehaald in 's-Gravenzande ( vlakbij Den Haag
bovengenoemde steden of het strand.

De voorstelling is in  goede staat. Op het witte gedeelte zitten wat oxidatie vlekjes(zie foto's).

Faiga Ostrower (1920-2001)

Alle items van deze kunstenaar(1)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (173)

5413 verkochte items
56 cm
83 cm
35 cm
60 cm
Starttijd:28-06-2022 om 15:50
Eindtijd:04-07-2022 om 22:01
Openingsbod€ 125
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
VerzendingAlleen per koerier