Frans Hollaardt - FANTASIE

Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!
Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!Frans Hollaardt - FANTASIE kopen? Bied vanaf 25!
  • Frans Hollaardt (1916-1993)
TechniekGouache
StijlExpressionistisch
OnderwerpAbstract
IngelijstIngelijst
Afmetingen31 cm x 35.5 cm (h x b)
Lijst51 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Het kunstwerk dateert uit ongeveer 1960.

Francois Hollaardt (Rotterdam, 27 oktober 1916 – Scheveningen, 20 december 1993) – kunstschilder en tekenaar - woonde en werkte onder meer in Soest en vanaf 1951 in Den Haag (Scheveningen). Hij was leerling van de Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag.
Zijn werk bevindt zich in het:
Centraal Museum Utrecht (o.a. woonwagen-aquarel);
Haags Gemeentemuseum met 27 tekeningen;
De Rijkscollectie (o.a. atelierhoek en een aantal tekeningen); en
De Lakenhal Leiden (schilderij ‘Afbraak Amsterdam’).
Werkzame periode: 1931-1993
Het werk van Franciscus Adrianus (Frans/Francois) Hollaardt als kunstschilder en tekenaar wordt gekenmerkt door het eerst maken van een ruw ontwerp. Daarna wordt de schets met potlood geaccentueerd en wordt vervolgens met watervaste inkt ingevuld. Zijn goaches, aquarellen en olieverfschilderijen stralen een vrije en vloeiende Cobra achtige aanpak uit. Zijn artistieke meesterschap combineert hij met spontaniteit. Hierdoor ontstaat een eigen stijl waarin de bijzondere sfeer van de jaren ’50 herkenbaar is.
Bronnen:
Scheen 1969-1970, vol. 1, p. 496 (as: Hollaardt, Franciscus Adrianus ('Frans'))
http://francoishollaardt.eu/
https://rkd.nl/explore/artists/39149

Het kunstwerk bevindt zich innuitstekende conditie.

Frans Hollaardt (1916-1993)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (2)
Geplaatst door  Kunstisgunst
FA. (1)

Lid sinds 2020
32 verkochte items
Alle items van deze verkoper (3)
61 cm
51 cm
35.5 cm
31 cm
Sluit over 13d 22u 41m 10s
Openingsbod€ 25
ObjectlocatieVOGELENZANG,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa
Starttijd:26-11-2022 om 14:53
Eindtijd:10-12-2022 om 21:30