Frans Bosen - Frans Bosen – Straatje in Zandvoort - Linoleumsnede – Drukgesigneerd – ca 1940 - Verkocht

Frans Bosen – Straatje in Zandvoort - Linoleumsnede – Drukgesigneerd – ca 1940  kopen? Bied vanaf 40!
Grafiek (handgesigneerd)

Frans Bosen – Straatje in Zandvoort - Linoleumsnede – Drukgesigneerd – ca 1940  kopen? Bied vanaf 40!Frans Bosen – Straatje in Zandvoort - Linoleumsnede – Drukgesigneerd – ca 1940  kopen? Bied vanaf 40!
  • Frans Bosen (1891-1949)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
GesigneerdHandgesigneerd

Een linoleumsnede van de baanbrekende grafisch ontwerper Frans Bosen, bekend geworden door het ontwerpen van filmaffiches in de jaren ' 20 en ' 30 van de vorige eeuw.

Frans (Franciscus Wilhelmus Josephus) Bosen, geboren in Amsterdam 27-1-1891 en overleden in Haarlem 29-11-1949.

Graficus, tekenaar, ontwerper van affiches, vervaardiger van houtsnedes, linosnijder, fotograaf.

Opleiding: de Amsterdamse Rijksschool voor Kunstnijverheid en de Rijksacademie van Beeldende Kunsten Amsterdam.

In het begin van de jaren twintig trad Bosen in dienst bij de Amsterdamse drukkerij 'De Brakke Grond'. Als een van de eersten in Nederland ging hij zich hier toeleggen op het ontwerpen van filmaffiches. Voor het drukken van affiches maakte Bosen gebruik van de linoleumsnede. Hij maakte tientallen affiches voor bekende Amerikaanse en Duitse amusementsfilms zoals Robin Hood uit 1922, De dief van Bagdad (The thief of Bagdad) uit 1924, Het spook van de opera (The phantom of the opera) uit 1925 en Faust uit 1926. Naast filmaffiches ontwierp Bosen  ook reclamedrukwerk.

Zijn filmaffiches en ander reclamedrukwerk bevinden zich nu in het affiche-archief van het Nederlands Filmmuseum te Amsterdam. Ook zijn de door hem ontworpen filmaffiches in het archief van het Stedelijk Museum te Amsterdam aanwezig.

Titel: ‘Straatje in Zandvoort’.

Kunstenaar: Frans Bosen.

Techniek: Druk van een linoleumsnede.

Jaartal: c.a. 1940.

Afmetingen: Lijst36 x 52 cm (b x h).

                         Afbeelding, 23 x 38 cm (b x h).

Ingelijst: In de originele zwarte houten lijst met passe-partout en glasplaat. Het werk heeft op de achterkant een sticker van ‘Kunsthandel de Jong’.

Gesigneerd: Drukgesigneerd linkssonder.

Conditie: Het werk is in goede staat. De lijst heeft slijtplekken op de hoekjes.

Zie ook de 7 foto’s.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,05 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Frans Bosen (1891-1949)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3189 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)

Starttijd16-3-2014 om 22:32
Eindtijd23-3-2014 om 22:32
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken