Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd

Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!
Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!Georg Ruijter - Groot & Vroeg figuratief Aquarel "Sète zuid Frankrijk Mediterranee" gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!
  • Georg Ruijter (1913-1982)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1951
TechniekAquarel
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen37 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Vroeg figuratief Aquarel van de Amsterdamse kunstenaar Georg Ruyter (1913-1982). Zou later in zijn carriere vooral bekendheid verwerven met zijn geometrisch abstracte werk. Dit grote Aquarel is door hem gemaakt "en plein air" en verkeert in goede conditie.

    De Amsterdamse schilder-graficus Georg Ruyter (1913-1982) volgde vanaf 1928 een opleiding tot tekenleraar en van 1933 tot 1937 een opleiding tot schilder aan de Rijskacademie in zijn woonplaats. Na de voltooiing van zijn opleiding woonde de kunstenaar 5 jaar in Haarlem en het Friese Sloten. Daarna keerde hij weer naar Amsterdam terug. Hij schilderde landschappen, stillevens en portretten. Zijn stijl was aanvankelijk figuratief en af en toe geometrisch abstract, na 1958 concreet. Ruyter was lid van De Onafhankelijken en van de kunstenaarsvereeniging St.-Lucas.

    “Over het algemeen werk ik met twee tegengestelde elementen, die samen een totaliteit vormen, die zowel statisch als dynamisch is. Ik noem het konkrete vormgeving, iets wat zichzelf stelt en berust op de eigenschappen van het vlak en het te gebruiken materiaal. Hieruit volgt tevens de kleurstelling voor ieder schilderij.”

    Stichting beheer cultureel erfgoed J.G. Ruyter/B. Kruit
    https://georg-ruyter-art.blogspot.com/

  • Verkeert in goede staat.  Dit grote aquarel kan op verzoek (en tegen kostprijs) door professionele lijstenmaker (Frame4U) van passe partout en/of bijpassende lijst worden voorzien.

Georg Ruijter (1913-1982)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (0)
Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (114)

3060 verkochte items
Alle items van deze verkoper (49)
54 cm
37 cm
Starttijd:18-02-2022 om 20:09
Eindtijd:27-02-2022 om 22:35
Openingsbod € 27
ObjectlocatieAmsterdam, Nederland