Gerrit de Jong - Ets - Maartenskerk van Oosterend TEXEL - 21586

Gerrit de Jong - Ets - Maartenskerk van Oosterend TEXEL - 21586 kopen? Bied vanaf 60!
Gerrit de Jong - Ets - Maartenskerk van Oosterend TEXEL - 21586 kopen? Bied vanaf 60!Gerrit de Jong - Ets - Maartenskerk van Oosterend TEXEL - 21586 kopen? Bied vanaf 60!
  • Gerrit de Jong (1905-1978)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
StijlRealistisch
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen18 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wordt verzekerd verzonden. Risico verzending is voor koper. Afhalen in de galerie in Zaandam verdient de voorkeur. Het werk bekijken alvorens een bod te doen behoort ook tot de mogelijkheden. De Maartenskerk in Oosterend is de oudste kerk van Texel.

Gerrit de Jong (1905-1978) waagde in de crisisjaren de riskante stap om van de kunst te gaan leven. Dat was geen vetpot. In de oorlogsjaren ruilde hij zelfs zijn schilderijen voor etenswaren. De Jong werd al op jonge leeftijd fabrieksarbeider bij Chocolade- en cacaofabriek Pette in Wormerveer waar hij bij een bedrijfsongeval een oog kwijtraakte. Als autodidact ontwikkelde hij zich in de jaren dertig tot een bekwaam schilder en graficus. De nadruk in zijn werk lag vooral op het streven naar technische perfectie. Als lid van De Onafhankelijken exposeerde hij met regelmaat in het Stedelijk Museum.

Buiten beeld wat vlekkerig

Starttijd:19-04-2022 om 12:10
Eindtijd:03-05-2022 om 21:24
Openingsbod € 60
ObjectlocatieZaandam, Nederland
VerzendingAlleen binnen Europa