Guido de Waart - Zeefdruk - 1990

Guido de Waart - Zeefdruk - 1990 kopen? Bied vanaf 45!
Guido de Waart - Zeefdruk - 1990 kopen? Bied vanaf 45!Guido de Waart - Zeefdruk - 1990 kopen? Bied vanaf 45!Guido de Waart - Zeefdruk - 1990 kopen? Bied vanaf 45!Guido de Waart - Zeefdruk - 1990 kopen? Bied vanaf 45!
  • Guido de Waart (1931)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1990
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen54 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage225/250
Zeefdruk van Guido de Waart.  Jaar: 1990. Oplage: 225/250. Afmetingen blad: H54 x b60cm. Afmetingen voorstelling: H46 x b46cm. Het werk is rechts onderaan, gesigneerd door de kunstenaar. De authenticiteit van dit werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

Guido de Waart is ruim zestig jaar als beeldend kunstenaar werkzaam en was meer dan twintig jaar docent aan de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten (tegenwoordig Willem de Kooning Academie) en de Academie van Bouwkunst.

In de ontwikkeling van de beeldende kunst in Rotterdam vanaf de jaren vijftig van de vorige eeuw, neemt Guido de Waart een volstrekt eigen positie in. Als docent was hij verantwoordelijk voor de opleiding van een groot aantal kunstenaars, vormgevers en architecten; als beeldende kunstenaar bouwde hij een uniek en veelzijdig oeuvre op dat wordt gekenmerkt door een opvallende continuïteit.

Ik maakte voor het eerst kennis met Guido’s werk in de jaren zestig tijdens een tentoonstelling in een van de voormalige expositieruimten van de Rotterdamse Kunststichting. Hij exposeerde grote grafische bladen, linoleumdrukken, die abstracte organische vormen in contrast plaatsten met meer geometrische elementen.

Het waren prachtige, spannende prenten die niet alleen op mij indruk maakten, want Guido won in die jaren ook de grafiekprijs van de Salon van de Maassteden (1967).
Het thema in zijn werk representeerde als het ware het idee van vrijheid naast gebondenheid, het gevoelsmatige naast het rationele. Het is ook het thematische concept dat ten grondslag ligt aan het gehele oeuvre van Guido de Waart.

Het overzicht van zijn werk dat wordt getoond, laat een kunstenaar zien die zich van een grote verscheidenheid aan materialen en technieken bedient: tekeningen, grafiek, schilderijen, objecten en monumentale opdrachten. Het opvallende is daarbij dat het experiment, de technische mogelijkheden, vakmanschap en ambachtelijkheid steeds tot nieuwe visuele resultaten en invalshoeken leidt.

De voorstelling is in zeer goede staat. Langs de randen zitten lichte kreukels Goed ingelijst valt dit in de lijst/onder de passe-partout.

Guido de Waart (1931)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (5)
Geplaatst door  KiewitKunstonder100euro
FA. (30)

893 verkochte items
Alle items van deze verkoper (326)
60 cm
54 cm
Starttijd:30-07-2022 om 23:21
Eindtijd:07-08-2022 om 20:57
Openingsbod € 45
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland